CHRZEST

Pierwszy sakrament w życiu Waszego dziecka? Dobrze trafiliście.

Tutaj znajdziecie wszystkie informacje.

RODZICE

Chrzest dziecka zgłasza ojciec lub matka dziecka, którzy są naszymi parafianami. Jeśli rodzice są spoza naszej parafii, wymagane jest zezwolenie proboszcza parafii zamieszkania zgłaszającego chrzest.

CHRZESTNI

Chrzestnym może być osoba wierząca i praktykująca, która w sumieniu zobowiązuje się pomóc rodzicom w katolickim wychowaniu dziecka. Jeśli chrzestni nie mieszkają w naszej parafii, winni przedłożyć zaświadczenie, ze swojej parafii w której faktycznie przebywają, iż mogą być chrzestnymi.

Rodzicem chrzestnym może być katolik, który:

1.  ma ukończone 16 lat
2.  ma przyjęty sakrament bierzmowania
3.  jest osobą wierzącą i praktykującą

UWAGA: Wymagany jest jeden chrzestny (nie musi być dwóch)

DOKUMENTY

Wypełnij interaktywny formularz i prześlij go mailem do Kancelarii lub wydrukuj i przynieś osobiście.

CHRZEST - WYPEŁNIJ FORMULARZ

DOKUMENTY DODATKOWE

Aktu urodzenia dziecka z USC
Zaświadczenia od chrzestnych
Pozwolenie od proboszcza (nie dotyczy mieszkańców Jastrzębiej Góry, Rozewia, Tupadeł)

Skany dokumentów prześlij mailem do Kancelarii lub przynieś osobiście.

TERMINY

Termin chrztu ustalany jest indywidulanie z każdą rodziną. Sugerujemy aby chrzest odbył się w niedzielę w trakcie mszy o godz. 1100 lub po mszy o godz. 1200. W Wielkim Poście chrztu nie udziela się. Chrzest zgłaszamy przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem.

KOSZT

Ofiara za udzielenie chrztu jest dobrowolna.