Akcja Katolicka

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK) w Jastrzębiej Górze powstał w 2002 roku - od tego czasu minęło już 18 lat.  Uroczyście obchodziliśmy 10-lecie i 15-lecie Odziału.

Czynnie uczestniczymy w życiu parafii.

Nasze stałe zadania to:

• formacja, zgłębianie Słowa Bożego
  • Konkurs Bibiljny dla uczniów szkół podstawowych powiatu puckiego
  • prowadzimy Bibliotekę Parafialną
  • pomagamy przy śniadaniach adwentowych
  • Elżbieta Konieczna prowadzi Drużynę Harcerską

Ciekawsze zadania z ostatniego okresu:

• Dni Papieskie (kwestowanie na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, upowszechnianie cytatów i księżek z nauczanie Jana Pawła II)
  • Peregrynacja Ikony Chrystusa Pantokratora
  • Skupienie modlitewne
  • Zbiórka odzieży i środków sanitarnych dla podopiecznych Sióstr Albertynek w Wejherowie

Obecnym naszym zadaniem jest ustanowienie Patrona naszego Oddziału: będzie nim Ks. Anastazy Kręcki - męczennik Piaśnicy. W latach 1927-1939 był proboszczem parafii Strzelno, do której należały Tupadły i Jastrzębia Góra. W czasie Uroczystości Piaśnickich 6 października 2019 upamiętniających 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i bestialskiego mordu na Polakach w Piaśnicy nawiedziliśmy grób kapłanów - ofiarując im naszą modlitwę, pamięć i szacunek.

169 0.18610191345215