Wyjazd na Beatyfikację Rodziny Ulmów
Niepokalanów - Rzeszów - Markowa - Strachocina - Łańcut - Leżajsk
9-12 września 2023
sobota 9 września
Zbiórka o godz. 5:00 przy kościele w Jastrzębiej Górze. Przejazd do Niepokalanowa. Msza św. w Starej Kaplicy, zwiedzanie sanktuarium, czas wolny, a po nim dalsza podróż do Rzeszowa. Obiadokolacja w restauracji w Rzeszowie. Nocleg w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.
niedziela 10 września
Śniadanie. Wyjazd na Beatyfikację Rodziny Ulmów do Markowej. Udział w uroczystościach beatyfikacyjnych. Czas wolny. Przejazd do Strachociny i nawiedzenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli oraz wizyta w Klasztorze Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej. Obiadokolacja. Nocleg w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.
poniedziałek 11 września
Śniadanie. Przejazd do Łańcuta. Wizyta w Storczykarni od godz. 10:00, następnie wizyta w Muzeum-Zamku w Łańcucie. Po niej przejazd do Leżajska. O godz. 16:00 Msza św. w Bazylice, następnie zwiedzanie Klasztoru i Bazyliki z miejscowym zakonnikiem, a po nim koncert organowy w Bazylice. Obiadokolacja. Nocleg w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.
wtorek 12 września
Śniadanie. Następnie przejazd powrotny do Jastrzębiej Góry wybraną trasą. Zakończenie pielgrzymki w Jastrzębiej Górze przy kościele w godzinach wieczornych.
CENA
1190 zł od osoby
ŚWIADCZENIA
Przejazd autokarem wg programu
3 noclegi w pokojach 2-osobowych w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie
Opłata klimatyczna
3 śniadania wg programu
3 obiadokolacje
Opieka pilota na trasie pielgrzymki
CENA NIE ZAWIERA
Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
Indywidualnego nagłośnienia
Napojów do obiadokolacji
UWAGI
Msza św. codziennie – miejsca sprawowania uzgodnione z opiekunem duchowym
Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
ZAPISY
Lucyna Kucharska tel. 606 497 190
Józef i Wiktoria Ulmowie byli mieszkańcami 4500 wsi Markowa w przedwojennym województwie lwowskim, a dzisiejszym województwie podkarpackim.
Podczas okupacji niemieckiej, zapewne pod koniec 1942 r., mimo biedy i zagrożenia życia Ulmowie dali schronienie ośmiorgu Żydom: Saulowi Goldmanowi i jego czterem synom (w Łańcucie nazywano ich Szallami), a ponadto dwóm córkom oraz wnuczce Chaima Goldmana z Markowej – Lei (Layce) Didner z córką o nieznanym imieniu i Geni (Gołdzie) Grünfeld. O fakcie ukrywania Żydów przez rodzinę Ulmów doniósł Niemcom prawdopodobnie Włodzimierz Leś – granatowy policjant z Łańcuta. Rankiem 24 marca 1944 r. przed ich dom przybyło pięciu niemieckich żandarmów oraz kilku granatowych policjantów. Dowodził nimi por. Eilert Dieken. Najpierw zamordowano Żydów, potem Józefa i Wiktorię (będącą w siódmym miesiącu ciąży). Następnie Dieken podjął decyzję o zabiciu dzieci.
Poznaj Rodzinę Ulmów
Ulmowie.pl