BLIZA IGNACEGO
Pierwsza wspólnota utworzona przez absolwentów Kursu Alpha w nowopowstałym Sanktuarium św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze.
Nazwa „BLIZA” w języku kaszubskim oznacza latarnię morską – znak światła nad morzem, który wskazuje drogę i pomaga bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Podobnie nasza wspólnota pragnie być światłem i wsparciem dla rodzin, małżeństw oraz osób przeżywających trudności życiowe.
Czerpiąc z duchowości św. Ignacego Loyoli oraz jego nauki o rozeznawaniu, staramy się pomagać odkrywać Boga w codzienności – w relacjach małżeńskich, rodzinnych i w zwyczajnym życiu. Naszą misją jest towarzyszenie, modlitwa oraz konkretna pomoc osobom w potrzebie, szczególnie rodzinom i małżeństwom poszukującym umocnienia, nadziei i nowego światła na swojej drodze.
Spotykamy się na modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz uwielbieniu Jezusa Chrystusa. Ważnym elementem naszych spotkań jest również rozmowa i dzielenie się doświadczeniem wiary w codziennym życiu.
Posługujemy także modlitwą wstawienniczą, powierzając Bogu intencje rodzin, małżeństw oraz wszystkich osób przeżywających trudności duchowe i życiowe.
Inspiruje nas ignacjańska droga szukania Boga we wszystkim. Pragniemy być miejscem spotkania, wsparcia i duchowego wzrostu – BLIZĄ, która wskazuje kierunek ku Chrystusowi.
„Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze.” (Mt 5,14)
Spotkania
wtorek godz. 19:00 Sala Józefa
