Towarzystwo Jezusowe

Duszpasterstwo w naszej parafii od samego początku, tj. od roku 1924, prowadzą zakonnicy z Towarzystwa Jezusowego - Jezuici.

TOWARZYSTWO JEZUSOWE

Skrócona nazwa zakonu "JEZUICI" pochodzi od pełnej nazwy "TOWARZYSTWO JEZUSOWE" - zakonu założonego przez św. Ignacego Loyolę w 1540 roku. Towarzystwo Jezusowe po łacinie to "Societas Jesu" (po ang. Society of Jesus) stąd jeśli przy nazwisku pojawiają się literki "SJ" to oznacza, że dany człowiek należy do Societas Jesu, czyli jest Jezuitą.

POZNAJ JEZUITÓW

REKOLEKCJE IGNACJAŃSKIE

Owcem działalności św. Ignacego Loyoli jest przede wszystkim duchowość którą zostawił, nazywana Duchowością Ignacjańską. Jezuici na całym świecie udzielają też Rekolekcji Ignacjańskich.  Medytacja, kontemplacja, rozmyślanie i rozeznawanie duchowe to skuteczne elementy odnalezienia drogi życiowej i spotkania z Bogiem. Spróbuj takich rekolekcji!

OŚRODKI REKOLEKCYJNE W POLSCE

DOM ŚW. IGNACEGO

Jezuici w Jastrzębiej Górze prowadzą Dom Św. Ignacego w którym udzielają Rekolekcji Ignacjańskich grupowo i indywidualnie. Możesz przyjechać w dowolnym terminie na kilka dni indywidualnego skupienia lub możesz dołączyć się do innych i przeżyć grupowo rekolekcje. Terminy znajdziesz poniżej

DOM ŚW. IGNACEGO W JASTRZĘBIEJ GÓRZE