19. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny

Anonim – Cuatro Piezas de Clarines

António Carreira – Fantasia w Lá-Ré

Antonio de Cabezón - Pavana con su glosa

Manuel Rodrigues Coelho – Kirios de 1º tom(5 verses)

Frei Diogo da Conceição:

Meio registo de 2º tom

Batalha de 5º tom

Frei Domingos de São José – Obra de 5º tom

Joan Cabanilles – Corrente italiana

Carlos Seixas:

Sonata c-moll

Moderato in tempo di siciliano

Minuet

Sonata organowa a-moll

Largo

Frei Francisco de Sao Boaventura – Toccata I

Andante con moto

Marcos Portugal:

Sonata organowa D-dur

Allegro marcial

João Vaz studiował w Lizbonie pod kierunkiem prof. Antoine Sibertin-Blanc oraz w Saragossie pod kierunkiem prof. José Luis González Uriol. Ponadto uczęszczał na lekcje do Edouarda Souberbielle oraz Joaquima Simões da Hora. Uzyskał tytuł doktora muzyki i muzykologii (rozprawa na temat portugalskiej muzyki organowej  w XVIII wieku). Rozwijał swą międzynarodową karierę dając występy solowe oraz prowadząc kursy. Dokonał także kilku nagrań na zabytkowych portugalskich organach. Napisał szereg artykułów muzykologicznych. Jest stałym konsultantem przy renowacji zestawu sześciu organów Bazyliki w Mafrze. Obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej w Lizbonie. Pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Organowego na Maderze oraz koncertów organowych w kościele São Vicente de Fora w Lizbonie, gdzie od 1997 roku jest organistą.

Festiwal 2024 - PLAKAT