Eucharystia

EUCHARYSTIA

Eucharystia jest sakramentem, podczas którego Jezus Chrystus sam ofiaruje siebie jako pokarm. Przyjmując Jego Ciało i Krew, stajesz się jedno z Nim i z innymi członkami Kościoła.

Ponieważ Jezus jest we wszystkich, którzy Go przyjmują, są oni ze sobą związani: jak dwoje kochających się ludzi, jak rodzeństwo albo najlepsi przyjaciele, jak jedna wielka rodzina.

Msza Święta

W każdej Mszy Świętej przeżywamy Śmierć Jezusa oraz Jego Zmartwychwstanie: spotykamy się z ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Chrystusem i jednoczymy się z Nim, przyjmując Komunię Świętą.

W wieczór przed śmiercią Jezus spożył posiłek ze swoimi uczniami, dał im przemienione chleb i wino, wypowiadając przy tym niezwykłe słowa:

To jest Ciało moje.

To jest Krew moja.

W trakcie każdej Mszy Świętej kapłan powtarza właśnie te słowa o chlebie i winie. Dzięki Duchowi Świętemu chleb i wino przemieniają się w Ciało i Krew Jezusa.

Komunia Święta

Słowo "komunia" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza "wspólnotę". Gdy przyjmujemy Ciała Chrystusa, powstaje pomiędzy NIM a nami święta wspólnota. Bóg czyni siebie małym - a ciebie wielkim! W twoich ustach i w twoim sercu jest Ten, którego wszechświat nie jest w stanie ogarnąć.

Eucharystię możemy przyrównać do małżeństwa. Mówimy: "Ty dajesz mi siebie. Ja tobie daję siebie". Więcej nie musimy wiedzieć ani o małżeństwie, ani o Komunii Świętej.

Zobacz poruszający film o mocy Eucharystii

"Największy z cudów" na KATOFLIX

Dlaczego chrześcijanie chodzą w niedzielę do kościoła?

Niedziela jest dniem Zmartwychwstania Jezusa. To dla nas dzień święty! Dlatego chrześcijanie już od czasów apostołów gromadzą się w niedzielę. Uczestniczą we Mszy Świętej, by spotkać Jezusa: w Jego słowach i w Komunii Świętej.

Pierwsza Komunia

W naszej parafii ojcowie jezuici i siostry nazaretanki oraz oczywiście rodzice przygotowują dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii oraz do korzystania z sakramentu spowiedzi. Terminy Pierwszej Komunii na najbliższe lata:

niedziela 19 maja 2024 godz. 13:00

sobota 17 maja 2025 godz. 12:00