30 stycznia 2021

NOWE WITRAŻE

Patroni dobrej śmierci

W Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego w Tupadłach zostały wymienione wszystkie okna w których powstają nowe witraże. Pierwszy największy witraż został zainstalowany w październiku 2020 roku. Znajduje się on nad ołtarzem, a jego treścią są biblijne znaki Alfa i Omega nawiązujące do obrazu Jezusa Miłosiernego, który zajmuje centralne miejsce w kaplicy.

Kolejne witraże planowane są we wszystkich sześciu oknach bocznych. Tematem przewodnim są patronowie dobrej śmierci. Trzy witraże już są gotowe, przedstawiają one Matkę Boską, św. Józefa i Michała Archanioła. W przygotowaniu są kolejne postaci: św. Piotr, św. Barbara i Anioł Stróż.

Wykonawcą projektu jest Pracownia Witraży Artystycznych Andrzeja Flakowskiego z Władysławowa, a sponsorami nasi parafianie.