21 października 2020

PIERWSZY WITRAŻ

Kaplica Zmartwychwstania ze szlachetnym oknem

Oto jest!

Nasza parafia doczekała się pierwszego witraża, został on zainstalowany w Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego w Tupadłach. Wpierw zostało wymienione okno, pracę wykonała firma "Vitrol" pana Ludwika Wojnałowicza, a następnie wstawiono witraż, autorstwa pana Andrzeja Flakowskiego z Władysławowa; fundatorką całości jest anonimowa parafianka. Dziękujemy!

Witraż swoją treścią nawiązuje do specyfiki miejsca. Kaplica cmentarna jest przejściem między życiem a śmiercią do życia wiecznego. Litery Alfa i Omega, zaczerpnięte z biblijnej Apokalipsy, są wprowadzeniem do dalszych słów widniejących pod witrażem: "Nie bój się! Ja Jestem Pierwszy i Ostatni i Żyjący". W obliczu umierania nie powinniśmy się bać, gdyż Jezus w którego wierzymy jest Bogiem życia, dla Niego śmierć nie istnieje.

Kolejne witraże w bocznych oknach kaplicy zostaną umieszczone w najbliższym czasie.

Zdjęcia z prac instalacyjnych:

281 0.11676812171936