22 lutego 2022

IGNACY 400

Kanonizacja 12 marca 1622

400. Rocznica Kanonizacji Ignacego Loyoli

W trwającym Roku Ignacjańskim obchodzimy rocznicę kanonizacji naszego Patrona. 400 lat temu, 12 marca 1622 roku papież Grzegorz XV ogłosił Ignacego z Loyoli - Świętym. Wraz z nim, tego samego dnia, kanonizowani zostali również: Filip Neri, Franciszek Ksawery, Izydor Oracz i Teresa z Ávili. 

1622 - 2022

12 marca

Z okazji tej okrągłej rocznicy odbędzie się świętowanie we wszystkich jezuickich miejscach na całym świecie, papież Franciszek będzie modlił się razem z jezuitami w Rzymie, a polscy jezuici z Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej spotkają się u nas, w Jastrzębiej Górze, w kościele św. Ignacego.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 12 marca 2022. W samo południe zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Ojca Prowincjała Zbigniewa Leczkowskiego z udziałem delegacji z jezuickich wspólnot zakonnych.

Rekolekcje

Uroczystość poprzedzona będzie Rekolekcjami ze Świętym Ignacym, które poprowadzą Ojcowie Probaniści, ktorzy w tym roku w Jastrzębiej Górze odbywają tzw. Trzecią Probację - etap formacji zakonnej. 

"Jak żyć bardziej"

Rekolekcje ze Świętym Ignacym

6-9 marca 2022

niedziela 6 marca - Słowo na wszystkich mszach świętych

od poniedziałku do środy (7-9 marca)
18:00 Msza z krótkim Słowem
18:45 Konferencja tematyczna (w tym czasie zapewniona jest opieka i zajęcia dla dzieci)


Zapraszamy

 

 

 

Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
535 0.089931011199951