24 marca 2020

49 LAT PARAFII W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

Dla dobra dusz nieśmiertelnych Jastrzębiej Góry i okolicznej ludności

Parafia w Jastrzębiej Górze - rok zał. 1971

"Dla dobra dusz nieśmiertelnych Jastrzębiej Góry i okolicznej ludności rozszerzam niniejszym kompetencje każdorazowego duszpasterza na Jastrzębią Górę jak i na przyległe miejscowości, a więc Lisi Jar i Rozewie" - tymi słowami Biskup Kazimierz Józef Kowalski ordynariusz Diecezji Chełmińskiej z siedzibą w Pelplinie, 20 marca 1971 roku erygował nową parafię przy Kaplicy św. Andrzeja Boboli na ul. Kaszubskiej w Jastrzębiej Górze. Jezuici: o. Jan Rosiak SJ oraz o. Brunon Pawelczyk SJ podjęli się zadania organizowania parafii i posługi duszpasterskiej dla miejscowej ludności oraz wczasowiczów. 


Początki naszej Parafii na kartach jezuickiej Kroniki

 

Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
180 0.20395708084106