29 lipca 2020

Misjonarze z Peru

Bł. Michał Tomaszek

Bł. Zbigniew Strzałkowski

Zapraszamy na spotkanie ze świadkami wiary. Męczennicy z Pariacoto w Parafii najdalej na północ w Polsce, czyli w Jastrzębiej Górze. To tutaj przybywają bracia franciszkanie, którzy przybliżą postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka oraz przekażą relikwie Męczenników 1 stopnia „ex ossibus” (kawałki ich kości).

Ojcowie Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski byli misjonarzami w Peru, w czasie gdy tam trwała wojna domowa. Uprowadzeni z klasztoru przez terrorystów Komunistycznej Partii Peru "Świetlisty Szlak" zostali zamordowani 9 sierpnia 1991r. Beatyfikacja odbyła się 5 grudnia 2015r.

Po każdej Mszy będzie możliwość uczczenia relikwii, jak również przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można nabyć materiały związane z męczennikami: książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.