30 września 2022

MEDYTUJ SŁOWO

REKOLEKCJE IGNACJAŃSKIE W CIĄGU ŻYCIA

MEDYTUJ SŁOWO

Medytacja ignacjańska to metoda modlitwy Słowem Bożym proponowana przez św. Ignacego z Loyoli. Pozwala wejść głębiej w relację z Bogiem, świeżym okiem spojrzeć na Ewangelię i przyjrzeć się sobie. Jest dla każdego. Nie ma znaczenia, na jakim etapie jesteś w życiu duchowym. Czy jesteś w jakiejś wspólnocie, zanurzony w życie Kościoła, czy przeciwnie – na jego obrzeżach.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego wraz z jezuitami od lat przygotowuje i udziela rekolekcji w życiu codziennym, które wprowadzają w duchowość ignacjańską i tłumaczą metodę medytacji ignacjańskiej. Do tej pory ich zasięg był dość ograniczony: odbywały się bowiem tylko w kilku miastach w Polsce w okresie Adwentu lub Wielkiego Postu. Portal Medytuj SŁOWO ma za zadanie zbierać te treści i udostępniać je w dogodny sposób, tak aby każdy zainteresowany mógł mieć do nich dostęp bez żadnych ograniczeń, a tym samym możliwość rozpoczęcia rekolekcji w wybranym przez siebie czasie.

Zapraszamy do praktykowania rekolekcji ignacjańskich w ciągu życia i spraw codziennych.

Medytuj Słowo .pl

Medytuj Słowo - PLAKAT