18 czerwca 2024

Zapraszamy na film

Ignacy Loyola

żołnierz, grzesznik, święty

Ta hiszpańsko-filipińska produkcja z roku 2016 opowiada historię życia i przemianę Inigo z Loyoli, który stał się świętym Ignacym. Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

W czasie wakacji film wyświetlamy co tydzień

poniedziałek godz. 1600

kościół św. Ignacego Loyoli, Jastrzębia Góra