13 marca 2021

Wielkopostne Rekolekcje Jubileuszowe

14-17 marca 2021

prowadzi o. Wojciech Prus

Wojciech Prus, lat 57, jest zakonnikiem dominikaninem, rekolekcjonistą, patrologiem i duszpasterzem wspólnoty Lednica 2000. Obecnie posługuje w Poznaniu.

Jako nastolatek należał do duszpasterstwa młodzieży przy poznańskim klasztorze, które wówczas prowadził ojciec Jan Góra OP. Do zakonu Braci Kaznodziejów wstąpił od razu po maturze. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 r. Studiował patrystykę w Instytucie Patrystycznym „Augustianum” przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Po powrocie do Polski był duszpasterzem akademickim DDA Beczka w Krakowie, a później ekonomem prowincji. Następnie wrócił do Poznania gdzie był prezesem Wydawnictwa "W drodze", a także subprzeorem poznańskiego klasztoru. Od 2016 r. posługuje jako duszpasterz wspólnoty Lednica2000.

Cierpliwy spowiednik, niebanalny i ceniony kaznodzieja, znany z bajkowych kazań dla dzieci.

TEMAT

Tematem rekolekcji są słowa "Zaczynając od moich ulic" zaczerpnięte z poezji Czesława Miłosza.

W roku Jubileuszu 50-lecia Parafii i 100-lecia Jastrzębiej Góry rekolekcjonista zaprasza do refleksji nad życiem, rozwojem, wiarą i Panem Bogiem, który przychodzi w konkretnym miejscu i czasie. Lokalizacja geograficzna i epoka dziejów w której żyjemy są z woli Bożej Opatrzności darem, unikalnym i niepowtarzalnym.

PLAN

14.03 niedziela

7:00  9:00  11:00-dzieci  18:00 - Słowo na każdej mszy (również w sobotę 18:00)
15:00 Słowo do bierzmowanych

15-17.03 poniedziałek-wtorek-środa

9:00  18:00 - Słowo na każdej mszy
środa 16:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci (w terenie)
środa 17:15 - Droga Krzyżowa klasyczna

W dniach poniedziałek-środa nie ma mszy 7:00 rano. W środę nie ma mszy 17:00 w Kaplicy Sióstr.

Wszystkie spotkania odbywają się w dolnym kościele.

Spotkania dla dzieci: niedziela msza dziecięca 11:00 oraz środa 16:00 Droga Krzyżowa w terenie.

W trakcie rekolekcji możliwość spowiedzi lub indywidualnej rozmowy z rekolekcjonistą.

Transmisja TUTAJ

Rekolekcje plakat POBIERZ