16 marca 2021

Dla dobra dusz nieśmiertelnych Jastrzębiej Góry i okolicznej ludności

Parafia w Jastrzębiej Górze

rok zał. 1971

"Dla dobra dusz nieśmiertelnych Jastrzębiej Góry i okolicznej ludności rozszerzam niniejszym kompetencje każdorazowego duszpasterza na Jastrzębią Górę jak i na przyległe miejscowości, a więc Lisi Jar i Rozewie" - tymi słowami Biskup Kazimierz Józef Kowalski ordynariusz Diecezji Chełmińskiej z siedzibą w Pelplinie, 20 marca 1971 roku erygował nową parafię przy Kaplicy św. Andrzeja Boboli na ul. Kaszubskiej w Jastrzębiej Górze.

Jezuici: o. Jan Rosiak SJ oraz o. Brunon Pawelczyk SJ podjęli się zadania organizowania parafii i posługi duszpasterskiej dla miejscowej ludności oraz wczasowiczów.

Celebracje Jubileuszu

Główne obchody planowane są w następujących terminach:

14-17 marca 2021 (niedziela-środa) - Rekolekcje Wielkopostne

19 marca 2021 (piątek) godz. 18:00 - Zawierzenie św. Józefowi

20 marca 2021 (sobota) godz. 11:00 - Dziękczynienie za dar parafii

20 maja 2021 (czwartek) godz. 18:00 - 2. rocznica śmierci o. Władysława Kaszyckiego SJ, rozpoczęcie Roku Ignacjańskiego, dziękczynienie za dar parafii

Kolejne uroczystości jubileuszowe odbędą się w czasie wakacji.

Plan uroczystości 20 marca 2021

11:00 Eucharystia dziękczynna (przew. O. Prowincjał Tomasz Ortmann SJ) - górny kościół

12:00 Poświęcenie Kamienia Jubileuszowego na placu przed kościołem

Galeria: 50 lat Parafii - wybrane momenty