ŚLUB

Oto kilka przydatnych informacji

DOKUMENTY

― dowody osobiste narzeczonych

― świadectwo chrztu (ważne 3 m-ce)

― świadectwo bierzmowania, gdy brak jest adnotacji na świadectwie chrztu

― świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego

― zezwolenie od proboszcza, jeżeli narzeczeni są z innej parafii

― do ślubu konkordatowego: zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (ważne 6 miesięcy

― oraz uzupełniony poniższy dokument

Wydrukuj > Wypełnij > Przynieś do kancelarii

ŚLUB - FORMULARZ

Wypełniony Formularz prosimy przynieść do Kancelarii Parafialnej pół roku przed ślubem.

LICENCJA

Narzeczeni, którzy mieszkają poza naszą parafią spisują Protokół przedmałżeński w parafii w której aktualnie mieszkają oraz przynoszą licencję od swojego proboszcza.

PROTOKÓŁ

Jeżeli przynajmniej jedno z narzeczonych mieszka na terenie naszej parafii (czyli w Jastrzębiej Górze lub Tupadłach lub Rozewiu) to protokół spisujemy u nas  trzy miesiące przed planowaną datą ślubu.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

W naszej parafii nie prowadzimy Kursów Przedmałżeńskich, prosimy poszukać w sąsiednich miejscowościach. Polecamy Kurs w Gdańskim Archidiecezjalnym Kolegium Teologicznym w Gdyni. Szczegóły TUTAJ

PORADNIA RODZINNA

Misję kanoniczną do pracy w Poradni Życia Rodzinnego posiadają państwo Katarzyna i Stanisław Wróblewscy, którzy z upoważnienia Arcybiskupa Gdańskiego prowadzą spotkania dla narzeczonych.

Na terenie Archidiecezji Gdańskiej wizyta w Parafialnej Poradni Rodzinnej to cykl trzech spotkań, trwających ok. 1 godz. w odstępach minimum 2-tygodniowych, na żywo (nie on-line) i dla każdej pary osobno. Na pierwszym spotkaniu w poradni narzeczeni otrzymują na własność komplet materiałów edukacyjnych. Standaryzowana odpłatność uczestnictwa w poradni wynosi 100 zł za cykl przygotowania od pary, którą narzeczeni uiszczają na pierwszym spotkaniu.

Więcej informacji i zapisy: Kasia Wróblewska tel. 795 128 972

Wykaz wszystkich Poradni Rodzinnych na terenie Archidiecezji Gdańskiej TUTAJ

CEREMONIA ŚLUBNA

W przygotowaniu do ceremonii zaślubin warto zapoznać się z tekstem przysięgi małżeńskiej oraz wybrać Słowo Boże, które będzie czytane w trakcie liturgii. Należy też poszukać we własnym zakresie spośród gości weselnych lektorów czyli osoby, które będą czytać czytania i modlitwę wiernych. Czytania mogą wykonywać Świadkowie lub nawet sami Państwo Młodzi. Ministrantów do służenia przy ołtarzu też należy sobie upatrzeć we własnym zakresie. Próba ceremonii odbywa się zazwyczaj dwa tygodnie przed ślubem.

CEREMONIA ŚLUBNA - POBIERZ

KOSZT

Ofiara za korzystanie z kościoła i mszę ślubną jest dobrowolna.

KWIATY

Dekoracje kwiatowe w kościele Państwo Młodzi organizują we własnym zakresie, korzystajac z usług naszych lokalnych florystek.  Do wyboru:

Basia Heland (zakrystianka) tel. 601 914 904

Bożena Chełstowska (Kwiaciarnia ul. Jasna 11, Jastrzębia Góra) tel. 604 216 134

Dorota Pestilenz (Kwiaciarnia Flowers ul. Makowa 1, Jastrzębia Góra) tel. 693 626 231

ORGANISTA

Oprawę muzyczną ślubu Państwo Młodzi organizują we własnym zakresie.
Do dyspozycji jest nasz parafialny organista Tomasz Rozpędowski tel. 661 154 134

FOTOGRAF

Fotograf/kamerzysta powinien posiadać uprawnienia wydane przez Kurię Archidiecezji Gdańskiej poświadczające zrobienie kursu fotografa/kamerzysty w trakcie czynności liturgicznych. Obsługę medialną ślubu Państwo Młodzi organizują we własnym zakresie.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji pod numerem 512 73 03 73

282 0.11976599693298