Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Kwiecień 2024: O docenianie roli kobiet

W wielu częściach świata kobiety traktowane są jak rzecz, której należy się pozbyć w pierwszej kolejności. Istnieją kraje, w których kobietom zabrania się dostępu do edukacji lub rynku pracy. Podlegają one prawom, które zmuszają je do ubierania się w określony sposób, a w wielu krajach kobiety nadal padają ofiarą okaleczania narządów płciowych. Nie odbierajmy głosu tym wszystkim kobietom, ofiarom nadużyć, wykorzystania i marginalizacji. Teoretycznie wszyscy zgadzamy się, że kobiety i mężczyźni mają taką samą godność osoby ludzkiej. W praktyce jednak dzieje się całkiem inaczej. Rządy państw muszą zobowiązać się do zniesienia dyskryminujących przepisów wszędzie tam, gdzie one istnieją, i do działania na rzecz zapewnienia wszystkim kobietom poszanowania godności i praw człowieka. Szanujmy kobiety, ich godność i ich podstawowe prawa. Bez tego rozwój naszego społeczeństwa zatrzyma się w miejscu.

Módlmy się, aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tak wiele cierpienia w różnych częściach świata.

352 0.11952900886536