Program

17. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny

„Słowo i Muzyka u Jezuitów” w Jastrzębiej Górze


 

27 sierpnia 2022 (sobota)

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dyrygent:

ppłk Marcin Ślązak 

mjr Dariusz Kaczmarski 

Soliści:

Natalia Winnik – mezzosopran 

Maciej Gronek – tenor

Jan Kierdelewicz – bas/narrator

kpr. Patrycja Korniluk – obój

Katarzyna Soja – narracja

Program: 

Bogurodzica – orkiestra (3’)

muz. anonim, opr. Feliks Nowowiejski

Kozak – J. Kierdelewicz (5.40’)

muz. Stanisław Moniuszko, opr. Roman Drozd

Piosnka Bronki – N. Winnik (4’)

muz. Stanisław Moniuszko, opr. Arnold RezlerAria Stefana – M. Gronek (7’)

muz. Stanisław Moniuszko, opr. Arnold Rezler

Autumn Soliloquy – P. Korniluk (7.30’)

muz. James Barnes

Wielka Symfonia Bitwę Wyobrażająca – orkiestra/narrator (13’)

muz. Karol Kurpiński, opr. Robert Niepostyn

  

Orkiestra Koncertowa RZAWP swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej, pełniąc głównie funkcje paradne, by po dwudziestu latach stać się Centralną Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. W tym czasie doskonaliła swój profil artystyczny i wzbogacała repertuar oraz instrumentarium. W 1989 roku otrzymała nazwę: Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki. W 2004 roku została włączona w skład Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego  Wojska Polskiego.

W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Często zaprasza do współpracy znanych solistów m.in.: Iwonę Tober, Małgorzatę Pańko, Czesława Gałkę, Renatę Drozd, Kamila Pękalę, Małgorzatę Idzik, Leszka Świdzińskiego, Iwonę Hossę, Agnieszkę Kowalską, Bogusława Morkę, Ryszarda Morkę, Adama Zdunikowskiego.

Orkiestra Koncertowa RZAWP od wielu lat bierze udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Dokonała również wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Utwory muzyki polskiej i światowej znalazły się na ponad 20 płytach. Za swoją działalność artystyczną została uhonorowana m.in. Nagrodą Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki.

Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

 


Festiwal 2022 - PLAKAT


 

Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
306 0.13899612426758