Program

17. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny

„Słowo i Muzyka u Jezuitów” w Jastrzębiej Górze


 

24 sierpnia 2022 (środa)

Filipe Veríssimo (organy) 

Program

Johann Sebastian Bach – Concerto C-dur, BWV 594

Allegro – Adagio – Allegro

 Bernardo Pasquini – Partite sopra la Aria della Folia de Espagna 

Dieterich Buxtehude – Praeludium fis-moll

Francisco Correia de Arauxo – Tres glosas sobre el canto llano de la Inmaculada Concepcion 

François Couperin – Offertoire sur les Grands Jeux (Messe des Counvents) 

Marcos Portugal – Sonata D-dur 

Johann Sebastian Bach – Fantazja i fuga g-moll, BWV 542

 

Filipe Veríssimo  jest Dyrektorem Artystycznym i tytularnym organistą w kościele Igreja de Lapa w Porto.  Jego współpraca z kanonikiem António Ferreira dos Santos przyczyniła się do znaczącego rozwoju,  a także promocji muzyki organowej, chóralnej i liturgicznej w Portugalii. Ukończył studia w zakresie muzyki sakralnej w Katolickiej Szkole Sztuk Pięknych, studiował muzykę organową, dyrygenturę i reżyserię orkiestrową. Dodatkowo uczęszczał na studia magisterskie z muzykologii historycznej na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Universidade Nova de Lisboa oraz na studia magisterskie z muzyki sakralnej w the School of Arts of the Catholic University of Portugal. Jest honorowym dyrektorem artystycznym Czcigodnego Trzeciego Zakonu São Francisco, dyrektorem artystycznym Cyklu Muzycznego São Francisco i Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych Katedry Porto oraz konsultantem Santa Casa da Misericordia w Porto ds. muzyki sakralnej. The Polytechnic Institute of Porto nadał mu tytuł specjalisty w dziedzinie muzyki za wybitne osiągnięcia w karierze muzycznej i zasługi dla edukacji muzycznej w Portugalii. 


Festiwal 2022 - PLAKAT


 

Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
306 0.13083481788635