Program

16. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka” u Jezuitów


21 sierpnia 2021 FINAŁ

ZMIANA WYKONAWCY

Carlos Paterson (organy)

Program

José de Nebra (1702-1768) - Batalla de Clarines

Fco. E. Narvajas (18th century) - 4 Versos

Félix M. López (1742-1821 – Pastoral

Anonymous (18th century) - La Gran Batalla de Marengo

Albarracín (Spain) Cathedral Archive 

A. Guilmant (1837-1911) - Élévation

l’Organiste liturgiste, op. 65 ‘Fête du Sacré Coeur de Jésus’ (1891)

Ch. Tournemire (1870-1939) - Choral - Improvisation

Sur le ‘Victimae paschali laudes’ (1930). Trans.: M. Duruflé (1957)

 O. Messiaen (1908-1992) - Le banquet celeste

Ch.-M. Widor (1844-1937) - Toccata (5th Symphony)

Carlos Paterson

Aragoński organista, pianista i kompozytor. Swoje umiejętności z zakresu muzyki zdobywał u boku mistrzów takich jak Jan Willem Jansen, Olivier Baumont, Anna Jastrzębska czy Antón García Abril. Brał udział w najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwalach muzycznych w Madrycie (Włochy), Bilzen (Belgia), Landsberg (Niemcy), Leeds (Anglia) oraz w Moskwie (Rosja). 

Oprócz działalności koncertowej zajmuje się również edukacją, wykładając m.in. w Instytucie Cervantesa w Bruskeli,  Uniwersytecie Lund w Malmø (Szwecja) i Konserwatorium im. Franciszka Józefa Haydna w Eisenstadt (Austria). Jest założycielem zespołów Affetti Musicale i Brillant Magnus Quintet, które koncertują na całym świecie. Carlos Paterson jest członkiem do komitetu artystycznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Antón García Abril”. Na swoim koncie posiada liczne nagrania radiowe dla stacji: Radio Nacional de España (Rne2), European Gramophone i Warner Classics. 

Maestro jest z wykształcenia również prawnikiem – tytuł uzyskał na madryckim Universidad Nacional de Educación a Distancia. Dodatkowo zdobył tytuł magistra w zakresie Muzykologii na Międzynarodowym Uniwersytecie La Rioja. Obecnie zajmuje stanowisko profesora organów w Wyższym Konserwatorium Muzycznym im. Joaquína Rodrigo w Walencji. Jest również pierwszym organistą w kościele „Najświętszego Serca” w Walencji, gdzie znajduje się monumentalny w swej budowie instrument. Pełni również funkcję koordynatora Rządowego Festiwalu Organów, Muzyki i Dziedzictwa w Aragonii.

 


Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
291 0.14080500602722