Program

16. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka” u Jezuitów


18 sierpnia 2021

Thorsten Maus (organy)

Program

Eugène Gigout - Grand Chœr Dialogué 

Alexandre Guilmant  - Allegretto op. 19, 1 

Dietrich Buxtehude - Praeludium, Fuge und Ciacona C-Dur BuxWV 137

Jean Philippe Rameau  - Entrée de Polymnie (ex: Opéra „Les Boréades“) 

Sergei Rachmaninow  - Prélude                                                           

 (arr. Louis Vierne) op. 3, 2

Gaston Litaize – Scherzo aus “Douze Pièces pour Grand Orgue”            

Johann P. E. Hartmann - Allegro marcato aus “Sonate g-Moll” op. 58

Thorsten Maus - Improvisation

Thorsten Maus

Urodził się 1972 roku. Studiował Muzykę kościelną na Folkwang University of the Arts w Eseen (Niemcy) w klasie organów Gisberta Schneidera. Studia ukończył z wyróżnieniem. Artysta kontynuował edukację muzyczną na Akademii Muzycznej w Stuttgarcie, następnie ukończył studia uzupełniające z zakresu improwizacji organowej i dyrygentury, a także liczne kursy mistrzowskie u takich organistów jak Jon Laukvik, Pierre Pincemaille czy Ton Koopman. 

W 2003 roku Artysta został jedynym laureatem pochodzenia niemieckiego w Konkursie Improwizacji w Saarbrucken. Dwa lata później został finalistą brytyjskiego Konkursu Improwizacji odbywającego się w St. Albans. 

Od 2004 roku Thorsten Maus jest kantorem dekanatu rejonowego w kościele parafialnym św. Piotra w Recklinghausen, gdzie zajmuje się m.in. organizacją cykli koncertów organowych. Maestro jest również Dyrektorem Artystycznym, organizowanych rokrocznie, Międzynarodowych Dni Muzyki Organowe Recklinghäuser Orgeltage oraz założycielem chóru „Bach- Workshop”. 

Wydał kilka solowych albumów z muzyką organową m.in.: „Organ Album I” (2007) oraz "Lebensklänge" (2009), gościnnie pojawił się również na albumach "Organs in the Diocese of Munster” wydanych w 2010 i 2017 roku. 

Koncertował w Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Włoszech, Holandii, Polsce i na Węgrzech.

 


Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
291 0.11483907699585