Program

16. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka” u Jezuitów


7 sierpnia 2021

Tomasz Soczek (organy)

Program

Dieterich Buxtehude - Praeludium in e BuxWV 142

Johann Sebastian Bach- Trio G-dur BWV 1027a

Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga D-dur BWV 532

Tomasz Soczek - Improwizacje:

- Praeludium w stylu północnoniemieckim,

- Fantazja chorałowa w stylu północnoniemieckim 

Petr Eben - Hommage à Dietrich Buxtehude (Toccatenfuge)

Tomasz Soczek

Urodzony w 1990 roku, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. dra hab. Juliana Gembalskiego i dra hab. Witolda Zabornego, prof. AM. W ramach programu stypendialnego Erasmus+ kształcił się również u prof. Jaroslava Tůmy na Wydziale Muzycznym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze w Republice Czeskiej. W 2020 r., obroniwszy rozprawę pt. „Improwizowane formy muzyki organowej w stylistyce renesansowej i barokowej. Praktyka improwizacji organowej do XVIII wieku w ujęciu historycznym i kognitywnym”, uzyskał na katowickiej Akademii stopień naukowy doktora sztuki. Jest laureatem kilku międzynarodowych i krajowych konkursów organowych, m.in. III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Alexandra Goedicke w Moskwie (II nagroda i nagroda specjalna), III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego w Łodzi (II nagroda, I nie przyznano), XVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Petra Ebena w Opavie (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Kurta Boßlera we Freiburgu (III nagroda), V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Daniela Herza w Brixen (III nagroda). Został dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Jako solista i kameralista występuje w festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną, pracuje na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, pełni także funkcję organisty klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Krakowie, gdzie organizuje cykl koncertów organowych pod tytułem „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”.

 


Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
291 0.11399698257446