XIV Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i Muzyka u Jezuitów"
Jastrzębia Góra 2019

środa 10 lipca 2019 godz. 20:00

FABIO CIOFINI (organy)

ALESSANDRA MONTANI (wiolonczela barokowa)

Fabio Ciofini - włoski wirtuoz organów specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Studia odbył w konserwatorium muzycznym w Perugii (fortepian, organy). Naukę kontynuował w Konserwatorium im. Sweelincka w Amsterdamie. W 1995 r. został organistą w Collescipoli gdzie ma do dyspozycji oryginalne barokowe organy W. Hermansa z 1678 roku. Artysta regularnie koncertuje we Włoszech, Holandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Anglii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Japonii, Mongolii, na Węgrzech i w USA. Prowadzi wykłady i klasy mistrzowskie w Hiszpanii (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej), USA (Uniwersytety w Kalifornii, Chicago i w Waszyngtonie) oraz w Anglii. Nagrywa dla: Bottega Discantica – Mediolan, Loft Recordings – Seattle i dla Brilliant Classics. Jest dyrektorem artystycznym zespołu „Accademia barocca W. Hermans”,występuje w duecie ze skrzypkiem barokowym Enrico Gatti.
Jest pedagogiem w Konserwatorium w Terni, od 2010 roku jest Dyrektorem Artystycznym Fundacji „Cucinelli”.

KONCERTY - POBIERZ PLAKAT