PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

12-20 września 2019

Dzień I

Czwartek

Podstawienie autokaru przy Parafii o ustalonej godzinie. Przejazd trasą przez Toruń, Łódź, Częstochowę. Dalsza podróż do przejścia granicznego w Cieszynie i dalej przez Czechy i Słowację na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy miejscowości Dudince.

Dzień II

Piątek

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów, Aleja Andrassy'ego, Parlament (zewnątrz), Katedra, Wzgórze Zamkowe (Baszta Rybacka, Kościół św. Macieja), Wzgórze Gellerta, most łańcuchowy. Czas wolny. Dla chętnych możliwość fakultatywnego rejsu statkiem po Dunaju. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień III

14.09.2019

Sobota

Śniadanie. Przejazd do Medjugorie trasą północną przez Sarajewo, Mostar. Przyjazd do Medjugorie w późnych godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień IV

15.09.2019

Niedziela

Śniadanie. Pobyt w Medjugorie. Góra Objawień – miejsce, gdzie Matka Boża po raz pierwszy się objawiła, wspólny różaniec. Czas wolny. Dla chętnych piesza wyprawa na Górę Krzyży. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień V

Poniedziałek

Śniadanie. Wyjazd do Mostaru – miasta leżącego na obu brzegach rzeki Neretwy, połączone najważniejszym zabytkiem miasta XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem, wybudowany w 1566(odbudowanym po wojnie w 2004 r). Następnie przejazd do Kravicy – słynącej z przepięknych wodospadów, które jest znanym miejscu rekreacyjnym w Bośni i Hercegowinie. Powrót do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

Dzień VI

Wtorek

Śniadanie. Przejazd Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wizyta w centrum historycznym miasta. Msza św. W kościele w Dubrowniku. Powrót na obiadokolację i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień VII

Środa

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Chorwacji - Plitwickie Jeziora, wędrówka po parku z wykorzystaniem wszystkich atrakcji serwowanych turystom. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Varażdinie.

Dzień VIII

Czwartek

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Khalenberg i podziwianie panoramy stolicy Austrii, a następnie przejazd na obiadokolację oraz  nocleg do hotelu w południowych Czechach.

Dzień IX

Piątek

Śniadanie. Wizyta na starówce w Brnie. Powrót do kraju. Przejazd przez przejście graniczne w Cieszynie. Powrót do miejsca wyjazdu. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczorno-nocnych.

CENA: 2160 zł

ŚWIADCZENIA:

• przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem,
  • 8 noclegów w pokojach dwuosobowych z WC i łazienką,
  • 8 śniadań i obiadokolacji,
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna –  wraz z chorobami  przewlekłymi,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • miejscowy przewodnik w Budapeszcie, Dubrowniku i kreatorka w Medjugorie.

CENA NIE ZAWIERA:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • indywidualnego nagłośnienia – 9 euro,
  • napoi do obiadokolacji,
  • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł.

UWAGI:

• każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
  • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
  • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
  • niekonieczny paszport, możliwość zrealizowania wyjazdu z dowodem osobistym.

WYJAZD: czwartek 12 września 2019 godz. 530 sprzed kościoła (ul. Piastowska 14)

354 0.088836193084717