Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Wrzesień 2021: Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów do bardziej umiarkowanego i ekologicznie zrównoważonego życia, inspirowani przez młodych ludzi, którzy angażują się w tę zmianę.

Sierpień 2021: Kościół w drodze

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do zreformowania się w świetle Ewangelii.

Lipiec 2021: Przyjaźń społeczna

Módlmy się, abyśmy w sytuacjach społecznych, gospodarczych, politycznych i konfliktowych byli architektami dialogu, architektami przyjaźni, odważnymi i pełnymi pasji, mężczyznami i kobietami, którzy zawsze wyciągają rękę i aby nie było miejsca na wrogość i wojnę.

Czerwiec 2021: Piękno małżeństwa

Módlmy się za młodych ludzi, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej: aby wzrastali w miłości, aby wzrastali w miłości wielkodusznej, wiernej i cierpliwej.

Maj 2021: Świat finansów

Módlmy się, aby ci, którzy są odpowiedzialni za świat finansów, współpracowali z rządami w celu uregulowania rynków finansowych, aby chronić zagrożonych obywateli.

Kwiecień 2021: Prawa Podstawowe

Módlmy się, aby ci, którzy z narażeniem życia walczą o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w demokracjach przeżywających kryzys, zobaczyli, że ich poświęcenie i praca przynoszą obfite owoce.

Marzec 2021: Sakrament Pojednania

Módlmy się, aby Bóg dał swojemu Kościołowi miłosiernych kapłanów, a nie gnębicieli.

Luty 2021: Dla kobiet, które są ofiarami przemocy

Módlmy się za kobiety, które są ofiarami przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo i aby ich cierpienie było dostrzeżone oraz wysłuchiwane przez wszystkich.

Styczeń 2021: W służbie braterstwu

Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w pełnym braterstwie z naszymi braćmi i siostrami z innej religii oraz byśmy nie walczyli ze sobą, ale modlili się za siebie nawzajem, otwierając się na wszystkich.

281 0.12437319755554