Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Sierpień 2022: Za małych i średnich przedsiębiorców

W wyniku pandemii i wojen świat stoi w obliczu poważnego kryzysu społeczno-gospodarczego. Z jego skali jeszcze nie zdajemy sobie sprawy! Wśród tych, którzy ponieśli najpoważniejsze straty, są mali i średni przedsiębiorcy. Handlowcy, rzemieślnicy, wywożący odpady, transportowcy i wielu innych. Nie figurują na listach najbogatszych i najpotężniejszych, ale mimo trudności tworzą miejsca pracy, biorą społeczną odpowiedzialność.

To przedsiębiorcy, którzy inwestują w dobro wspólne, zamiast ukrywać swoje dochody w rajach podatkowych. Wszyscy oni angażują swoje zdolności i talenty, aby zmieniać świat oddolnie, to właśnie stamtąd pochodzi największa kreatywność. Z odwagą, z wysiłkiem i poświęceniem inwestują w życie, generują bogactwo, możliwości i miejsca pracy.

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, ciężko doświadczeni przez kryzys gospodarczy i społeczny, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności, służąc społecznościom, w których żyją.