Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Sierpień 2021: Kościół w drodze

Właściwym powołaniem Kościoła jest ewangelizacja, która nie jest prozelityzmem, nie. Ewangelizacja jest powołaniem, a wręcz, tożasmość Kościoła polega na ewangelizacji.

Możemy odnowić Kościół jedynie poprzez rozeznawanie woli Bożej w naszym codziennym życiu. I podejmując przemianę prowadzoną przez Ducha Świętego. Nasza własna reforma jako osób, to jest przemiana. Niech Duch Święty, który jest Bożym darem w naszych sercach, przypomina nam o tym, czego nauczał Jezus i pomaga nam wcielać to w praktyce.

Zacznijmy reformę Kościoła od reformy nas samych. Bez prefabrykowanych idei, bez ideologicznych uprzedzeń, bez sztywności, ale idąc naprzód wychodząc z doświadczenia duchowego, doświadczenia modlitwy, doświadczenia miłości, doświadczenia służby.

Marzę o opcji jeszcze bardziej misyjnej, która wychodzi na spotkanie drugiego człowieka bez prozelityzmu i która przekształca wszystkie swoje struktury dla ewangelizacji dzisiejszego świata.

Pamiętajmy, że Kościół zawsze ma trudności, zawsze ma kryzysy, bo jest żywy. Żywe istoty przechodzą kryzys. Tylko umarli nie wchodzą w kryzys.

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do zreformowania się w świetle Ewangelii.