Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Październik 2021: Uczniowie misjonarze

Jezus wzywa nas wszystkich i ciebie również, abyśmy byli uczniami misjonarzami. Czy jesteś gotowy?
Wystarczy być dyspozycyjnym na Jego wezwanie i żyć w zjednoczeniu z Panem w najbardziej codziennych sprawach, w naszej pracy, spotkaniach, codziennych zajęciach, w naszych codziennych „zbiegach okoliczności”, pozwalając się zawsze prowadzić Duchowi Świętemu.
Jeśli jesteś poruszony przez Chrystusa, jeśli robisz coś, bo Chrystus cię prowadzi, to inni łatwo to zauważą.
I twoje świadectwo życia wywołuje zadziwienie, a zadziwienie sprawia, że inni zadają sobie pytanie: „Jak to możliwe?” lub „Skąd ta osoba bierze miłość, z jaką traktuje wszystkich, życzliwość, dobry humor?”.
Pamiętajmy, że misja nie jest prozelityzmem, ale opiera się na spotkaniu między ludźmi, na świadectwie mężczyzn i kobiet, którzy mówią: „Znam Jezusa, chciałbym, abyś i ty Go poznał”.

Bracia i siostry, módlmy się, aby każdy ochrzczony uczestniczył w ewangelizacji i aby każdy ochrzczony był dyspozycyjny do misji poprzez świadectwo swojego życia. I niech to świadectwo życia ma smak Ewangelii.

284 0.12054896354675