Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Listopad 2021: Osoby cierpiące na depresję

Przeciążenie pracą i stres zawodowy powodują u wielu osób skrajne wyczerpanie: psychiczne, emocjonalne, afektywne i fizyczne.

Smutek, apatia i zmęczenie duchowe zdominowały życie ludzi przytłoczonych tempem współczesnego życia.

Bądźmy blisko tych, którzy są wyczerpani, zrozpaczeni, którym brakuje nadziei, często po prostu słuchając ich w milczeniu, ponieważ nie możemy pójść i powiedzieć człowiekowi: „Nie, życie nie jest takie. Posłuchaj mnie, mam na to receptę”. Nie ma na to recepty.

Nie zapominajmy też, że obok niezbędnego wsparcia psychologicznego, użytecznego i skutecznego, pomagają im także słowa Jezusa. Przychodzi mi na myśl i do serca: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”.

Módlmy się, aby ludzie, którzy cierpią z powodu depresji lub skrajnego wyczerpania, otrzymali wsparcie od wszystkich i otrzymali światło, które otworzy ich na życie.