Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Lipiec 2024: Za duszpasterstwo chorych

W tym miesiącu pamiętajmy w naszej modlitwie o duszpasterstwie chorych. Namaszczenie chorych nie jest sakramentem tylko dla tych, którzy mają wkrótce umrzeć. Nie. Ważne jest, aby mieć tego świadomość. Kiedy kapłan przychodzi do danej osoby, aby udzielić namaszczenia chorych, niekoniecznie pomaga jej pożegnać się z życiem. Takie myślenie oznacza porzucenie wszelkiej nadziei. To jakby przyjąć, że po kapłanie przychodzi grabarz. Pamiętajmy, że namaszczenie chorych jest jednym z "sakramentów uzdrowienia", "uleczenia", sakramentem, który uzdrawia ducha. Kiedy dana osoba jest bardzo chora, należy jej udzielić namaszczenia chorych. Także kiedy ktoś jest już w podeszłym wieku, powinien otrzymać namaszczenie chorych.
Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim siłę Pana i stawał się dla wszystkich coraz bardziej widzialnym znakiem współczucia i nadziei.