Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Czerwiec 2021: Piękno małżeństwa

Czy to prawda, co niektórzy mówią, że młodzi ludzie nie chcą się żenić, szczególnie w tych trudnych czasach? Zawarcie małżeństwa i dzielenie życia to piękna rzecz. Jest to podróż pełna zaangażowania, czasem trudna, czasem skomplikowana, ale warto ją podjąć. W tej podróży przez całe życie żona i mąż nie są sami, towarzyszy im Jezus. Małżeństwo nie jest tylko aktem „społecznym”; jest powołaniem, które wypływa z serca, jest świadomą decyzją na całe życie, która wymaga szczególnego przygotowania. Proszę, nigdy o tym nie zapominajcie. Bóg ma dla nas marzenie, miłość i prosi nas, abyśmy uczynili je naszym. Uczyńmy naszą miłość, która jest marzeniem Boga.

Módlmy się też za młodych ludzi, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej: aby wzrastali w miłości, aby wzrastali w miłości wielkodusznej, wiernej i cierpliwej. Bo do miłości trzeba mieć dużo cierpliwości. Ale warto, prawda?