Intencje Papieskie

Każdego miesiąca papież Franciszek zwraca naszą uwagę na konkretne potrzeby współczesnego człowieka.

Kwiecień 2021: Prawa Podstawowe

Aby bronić podstawowych praw człowieka potrzeba odwagi i determinacji. Mam na myśli aktywne przeciwstawianie się ubóstwu, nierówności, brakowi pracy, ziemi, mieszkań, praw socjalnych i pracowniczych.Pomyśl, że podstawowe prawa człowieka często nie są takie same dla wszystkich. Są ludzie pierwszej klasy, ludzie drugiej klasy, ludzie trzeciej klasy i ludzie, którzy są wykluczani.Nie. Prawa muszą być równe dla wszystkich.A w niektórych miejscach obrona ludzkiej godności może oznaczać pójście do więzienia, nawet bez procesu. Może też oznaczać oszczerstwo.Każda istota ludzka ma prawo do integralnego rozwoju i tego podstawowego prawa nie może jej odmówić żaden kraj.

Módlmy się, aby ci, którzy z narażeniem życia walczą o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w demokracjach przeżywających kryzys, zobaczyli, że ich poświęcenie i praca przynoszą obfite owoce.

Marzec 2021: Sakrament Pojednania

Kiedy idę do spowiedzi, to po to, aby doznać uzdrowienia, uleczyć moją duszę. Aby wyjść z większym zdrowiem duchowym. Aby przejść od nędzy do miłosierdzia. A centrum spowiedzi nie są grzechy, które wypowiadamy, ale Boża miłość, którą otrzymujemy i której zawsze potrzebujemy. Centrum spowiedzi jest Jezus, który czeka na nas, słucha nas i przebacza nam. Pamiętajmy o tym: jesteśmy w sercu Boga przed naszymi błędami. I módlmy się, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z nową głębią oraz smakowali Bożego przebaczenia i nieskończonego miłosierdzia.

Módlmy się, aby Bóg dał swojemu Kościołowi miłosiernych kapłanów, a nie gnębicieli.

Luty 2021: Dla kobiet, które są ofiarami przemocy

Dzisiaj nadal są kobiety, które cierpią z powodu przemocy. Przemocy psychologicznej, przemocy werbalnej, przemocy fizycznej, przemocy seksualnej.Liczba kobiet, które są bite, obrażane, gwałcone robi wrażenie.Różne formy nadużyć, których doświadcza wiele kobiet, są hańbą i degradacją dla całej ludzkości. Dla mężczyzn i dla całej ludzkości.Świadectwa ofiar, które ośmieliły się przerwać milczenie, są wołaniem o pomoc, którego nie możemy zignorować.Nie możemy patrzeć w drugą stronę.

Módlmy się za kobiety, które są ofiarami przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo i aby ich cierpienie było dostrzeżone oraz wysłuchiwane przez wszystkich.

Styczeń 2021: W służbie braterstwu

W modlitwie do Boga podążając za Jezusem łączymy się jako bracia z tymi, którzy modlą się, należąc do innych kultur, innych tradycji oraz innych religii. Jesteśmy braćmi, którzy się modlą. Braterstwo prowadzi nas do otwarcia się na Ojca wszystkich i do zobaczenia w drugim brata, siostry, aby dzielić życie i wspierać się nawzajem, żeby kochać, żeby poznawać. Kościół uznaje działanie Boga w innych religiach, nie zapominając, że dla nas chrześcijan, źródło ludzkiej godności i braterstwa znajduje się w Ewangelii Jezusa Chrystusa. Jako wierzący powinniśmy powrócić do naszych źródeł i skupić się na tym, co jest najistotniejsze. Tym, co jest najważniejsze dla naszej wiary są: uwielbienie Boga i miłość bliźniego.

Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w pełnym braterstwie z naszymi braćmi i siostrami z innej religii oraz byśmy nie walczyli ze sobą, ale modlili się za siebie nawzajem, otwierając się na wszystkich.

234 0.1300961971283