6 września 2022

Remanent (Mirka)

Wieczory Chwały w Jastrzębiej Górze to czas i miejsce, za którym się tęskni. Miejsce, gdzie można odpocząć, wyciszyć się i naładować akumulatory u stóp Jezusa. To miejsce, gdzie spotkałam Jezusa, który pozwolił mi dotknąć swej szaty i dotknął mego serca swoją miłością. Sprawił, ze jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. I mogę powiedzieć: „W Tobie żyję, w Tobie Panie umieram, w Tobie zmartwychwstaję każdego dnia.”

Wieczory Chwały to miejsce gdzie można zrobić sobie rachunek sumienia - taki remanent, tego co kryje się mojej głowie, sercu, jakie jest moje życie. Wieczory Chwały to twoje piękne i mądre katechezy. Jest tu też cisza, w której mogę usłyszeć co mówi do mnie Pan, no i indywidualne błogosławieństwo z możliwością dotknięcia szaty Jezusa. „Więc śmiało podchodzimy do tronu Łaski aby dostąpić miłosierdzia i znaleźć łaskę odpowodniej pomocy” (Hbr4,16) Świadomość Obecności Bożej i Jego Miłość wszystko zmienia. Znika strach, zwątpienie, niemoc a pojawia się radość, pokój, zaufanie, odwaga.

Co mi dały Wieczory Chwały? Na pewno odwagę, bo już się nie boje wypłynąć na głębię. Miłość, na która nie patrzę już przez krzywe zwierciadłom troskę o zbawienie swoje i drugiego człowieka, miłość do Kościoła, radość bo jestem dzieckiem Bożym i wdzięczność za cale moje życie. Poddaję się całkowicie woli Bożej, bo wiem, że Bóg dla każdego z nas ma swój plan i jakieś zadanie. Wystarczy zaufać i pozwolić się prowadzić, a będzie to najpiękniejsza przygoda.

Mirka

345 0.10582089424133