6 września 2022

Próby wiary (Sylwia)

Wieczory Chwały były dla mnie ukojeniem i wytchnieniem. Dodały mi „skrzydeł” i odwagi. Modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem pomaga mi otwierać się na światło Ducha Świętego i rozeznawać wolę Bożą. Śpiewanie pieśni uwielbienia we wspólnocie sióstr i braci daje mi radość, pokój serca i poczucie jedności, buduje więzi duchowe. Poznawanie nauki Kościoła Katolickiego, rozważanie Słowa Bożego i modlitwy Ojcze Nasz pomagało mi w osobistym rachunku sumienia i poznawaniu prawdy o sobie. Zbliżyło jak zawsze, do Boga Ojca. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem jest dla mnie spotkaniem z żywym Panem Jezusem, ożywia wiarę, uzdrawia, daje poczucie bezpieczeństwa i przytulenia. Mogę poczuć się jak dziecko Boże.

Wyjątkowo dotknęło mnie rozważanie fragmentu modlitwy Ojcze Nasz z dnia 16.08.2022  - „nie doprowadź nas do pokusy…” Była mowa o tym, że Pan Bóg umacnia nas, wystawiając naszą wiarę na próby i przytoczone zostały przykłady postaci biblijnych - Abrahama i Hioba. Tego dnia słuchałam transmisji z Wieczoru Chwały będąc w drodze na rekolekcje wspólnoty - kolejny stopień formacji w oparciu o Rdz 12-25 pt. „Wiara Abrahama”. Ten Wieczór Uwielbienia - katecheza i pieśni uwielbienia - były zapowiedzią rozważań, tematyki medytacji i konferencji z czasu rekolekcji. Katecheza przygotowała mnie do spowiedzi i pomogła zrozumieć sens Bożego planu dla mnie w konkretnym momencie życia. Pan Bóg umocnił mnie wtedy przez dar łez, który pojawia się często w przełomowych dla mnie momentach rozeznawania woli Bożej, rozwiewa wątpliwości i pomaga uwierzyć w Boże prowadzenie, kiedy ludzkie pragnienia idą w przeciwnym kierunku.

Podobnie jak w poprzednim roku, Wieczory Chwały były uzupełnieniem formacji we wspólności „MAMRE”, wpisywały się treścią katechez i modlitw w moje osobiste rozeznawanie woli Bożej.

Podsumowując - Pan Bóg pragnie dla mnie praktykowania modlitwy uwielbienia, rozważania Słowa Bożego i nauki w KKK jak na Wieczorach Chwały - we wspólności parafialnej oraz kontynuowania formacji we wspólnocie „MAMRE”. Jestem bardzo wdzięczna za dar tych spotkań i mam nadzieje, ze będą kontynuowane w takiej formie - Adoracja, śpiew, modlitwa uwielbienia, katecheza i błogosławieństwo.

Sylwia