6 września 2022

Chusteczki

Wieczór Chwały w Jastrzębiej Górze

Znaczy dla mnie spędzić czas wypełniony Bożą Miłością, który za każdym razem mocno odczuwam z koleżankami i kolegami z okolic. Nie wiem ile paczek chusteczek już zużyłam ale jestem ogromnie wdzięczna za każdą łzę radości, cierpienia i żalu. W trakcie adoracji razem ze śpiewem i słuchaniem kazania, za każdym razem mogłam rozwiązać wszystkie mniejsze, czy większe problemy i słuchać co mój ukochany Pan chce do mnie powiedzieć.

Duch Święty niesamowicie działa w tym mieście. Gdy tylko kończyła się pierwsza pieśń, w sercu czułam już następną. Słowa pieśni były dopasowane do tego, co się dzieje danego dnia w moim życiu. Bardzo dużo dały mi kazania o Modlitwie Pańskiej, które kocham z całego serca. Odmawiając je w skupieniu powodują dreszcze.

W kilku słowach nie da się opisać, tego co Wieczory Chwały dla mnie znaczą ale staram się jak mogę. Nie zapomnę mojego pierwszego razu w ostatnim roku - mówiłam wtedy, że najchętniej czekałabym na miejscu do następnego wtorku, by nie przegapić ani jednej sekundy. Również nie zapomnę, że raz w trakcie adoracji, zastanawiając się czy to tylko w mojej głowie i sercu, czułam, że Pan Jezus jest obecny w Hostii.

Byłam zaskoczona, że w moim sercu istniała taka niepewność, która w trakcie błogosławieństwa zniknęła i odczułam ogromne ciepło. Opowiadałam później koleżankom, że było to uczucie jakby ktoś trzymał przede mną ogień. Zawsze gdy prosiłam Boga o jakiś znak to pojawiał on się i byłam za to bardzo wdzięczna, tym razem nie prosiłam o niego i zdziwiłam się gdy otrzymałam tak mocny znak. Bóg zapłać za każdą sekundę, dźwięk z organów, niezwykły głos organisty, pani Mirki, Sylwii i za każdy śpiew wiernych, który nieraz wypełniał kościół. Uwielbiam uwielbiać, ale czasem lubię milczeć, słuchać i czuć śpiew wszystkich.