28 grudnia 2021

Wraz z początkiem nowego 2022 roku zapraszamy do szczególnej modlitwy w domu

NOWENNA W INTENCJI RODZINY

2-9 stycznia 2022

Poniżej znajduje się "Słowo do Rodzin" arcybiskupa Tadeusza Wojdy, pomocne do przeprowadzenia modlitwy w domu. Nowenna na którą gromadzimy się w gronie rodzinnym, może mieć następujący przebieg:

1. Zapalenie świecy i rozpoczęcie wspólną modlitwą (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo), następnie odczytujemy z broszurki fragment Pisma Świętego przeznaczony na dany dzień i chwilę nad nim rozmyślamy.

2. Czytamy rozważanie na dany dzień z tekstów papieża Franciszka i zastanawiamy się w rodzinnym gronie jak to u nas wygląda,  jak wprowadzić usłyszane słowo w życie naszej rodziny?

3. Rozważanie i rozmowę kończymy modlitwą w czasie której każdy wypowie swoje osobiste intencje. Można też na koniec odmówić "Akt zawierzenia rodzin" ze str. 16, lub dziesiątkę różańca.

Zachęcamy do tego, by w czasie nowenny skorzystać ze spowiedzi świętej i w miarę możliwości uczestniczyć w codziennej Mszy Świętej. Nowennę zakończymy w niedzielę 9 stycznia na Mszy Świętej we wszystkich parafiach archidiecezji gdańskiej.

MATERIAŁY POMOCNICZE

SŁOWO DO RODZIN