23 marca 2020

"OJCZE NASZ" Z PAPIEŻEM

Franciszek zaprasza do wspólnej modlitwy 25 i 27 marca

25.03 godz. 1200 "Ojcze nasz"

Papież Franciszek proponuję wspólną modlitwę:

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Dlatego zachęcam wszystkich do odmówienia «Ojcze nasz» w środę 25 marca w południe. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

27.03 godz. 1800 "Urbi et Orbi"

A w piątek 27 marca Franciszek zaprasza do modlitwy, którą będzie prowadził przy pustym placu, a transmitowaną w mediach:

Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa «Urbi et Orbi», a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Więcej tutaj:

VATICAN NEWS