30 lipca 2021

FESTIWAL MUZYCZNY 2021

Słowo i Muzyka u Jezuitów

16. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka” u Jezuitów

Festiwal 2021 - PLAKAT


3 lipca 2021  INAUGURACJA

Roman Perucki (organy) + Maria Perucka (skrzypce) + Agata Kielar-Długosz (flet) + Łukasz Długosz (flet)

Program

Władysław Żeleński – Barkarola 

Michał Lorenc – Ave Maria 

Maurice Duruflé - Suite (Prelude - Sicilienne - Toccata) 

Zbigniew Kruczek – Suita w stylu francuskim (VI część) 

Astor Piazzolla – Oblivion na dwa flety i organy 

John Williams: Schindler's List (na flet i organy) 

Ennio Morricone: Gabriel's Oboe (na dwa flety i organy)

Johann Sebastian Bach – Aria na strunie G (flet i organy) 


7 lipca 2021

Władysław Szymański (organy)

Program

Fernand de la Tombelle – Toccata e-moll op.23

Johann S. Bach – Fuga g-moll BWV 578

Johann s. Bach – Chorał Jesus bleibet meine Freude z kantaty 147

Felix Mendelssohn – V Sonata D-dur

Giovanni Morandi – Offertorio solenne

Marco E. Bossi – Scherzo op. 42 

Charles M. Widor – Toccata z V Symfonii op. 52 nr 5


10 lipca 2021

Andrzej Chorosiński (organy) + Michał Chorosiński (recytacje)

Program

Johann Sebastian Bach(1685-1750) Fantazja i fuga g moll /BWV 542/

Lwowskie Śluby Króla Jana Kazimierza

Luis Claude Daquin(1676-1749) Suite du second ton

Jasnogórskie Śluby Narodu

Fryderyk Chopin (1810-1849) Nokturn f moll Op. 56/1

Ferenc Liszt (1811-1886) Fantazja i Fuga B-A-C-H


14 lipca 2021

Klaus Kuchling (organy)

Program

Johann Sebastian Bach - Präludium Es-Dur, BWV 552/1

Sechs Choräle von verschiedener Art:

Wachet auf, ruft uns die Stimme, BWV 645

Wo soll ich fliehen hin, BWV 646

Wer nur den lieben Gott lässt walten, BWV 647

Meine Seel erhebt den Herren, BWV 648

Ach bleib bei uns Herr Jesu Christ, BWV 649

Kommst du nun, Jesu, vom Himmel herunter, BWV 650

Fuge Es-Dur, BWV 552/2

Louis Vierne - Symphonie Nr. 3, fis-Moll, op. 28

Allegro maestoso 

Cantilène

Intermezzo

Adagio

Final


17 lipca 2021

Błażej Musiałczyk (organy) + Mirosław Pachowicz (fagot) + Elżbieta Rosińska (akordeon)

Program

 J. S. Bach – Piece d’orgue BWV 572

J. S. Bach – Nun komm der heiden Heiland BWV 659

G. Faure – Aprѐs une rêve (trankr. na org. solo)

Alekxandre Guilmant – Sonata No. 3 in C Minor op. 56

I. Battiston – Trzy dedykacje – światowa premiera (10’)

A. Vivaldi – Sonata e-moll (8’) 

G. F. Telemann – Fantazja nr 3 na fagot solo (5’)

Z. Bargielski – Suita polska nr 3 (5’)

Cz. I Preludio


21 lipca 2021

Matthias Böhlert (organy)

Program

Jan de Lublin -  Altpolnische Tabulatursätze

Johann Sebastian Bach - Fantasie G-Dur BWV 572                                                   

Eugène Gigout - Toccata Nr. 5 h-Moll (aus „10 piéces) 

Jehan Alain - Le jardin suspendu                                                            

Albert Renaud - Toccata d-Moll op. 108/1                                                  

Georg Michael Telemann - Choralvorspiel „Ein feste Burg ist unser Gott“

Ädams Ore - Konzertsatz d-Moll op. 36, Nr. 1                                       

Nikolajs Alunans  -  Paraphrase über Robert Radeckes Lied „Aus der Jugendzeit“ 

Jazeps Vitols - Pastorale                                              

Jaromir Weinberger - „Meditations“ – 3 Preludes

Théodore Dubois - Toccata G-Dur 


24 lipca 2021

Piotr Rojek (organy) + Ryszard Żołędziewski (saksofon)

Program

Johann Sebastian Bach - Toccata i Fuga d-moll BWV 565 

Michał Kleofas Ogiński - Polonez a-moll 

Edvard Grieg - Peer Gynt Suite Nr. 1, op. 46

– Poranek

– Taniec Anitry

– W grocie Króla Gór 

Stanisław Moniuszko - Prząśniczka 

Philippe Geiss - Foxy Music 

Béla Bartók - 6 Romanian Folk Dances

Piotr Rojek - Improwizacje 

Johannes Brahms - Taniec węgierski Nr 5


28 lipca 2021

Christian Tarabbia (organy)

Program

Dietrich Buxtehude - Preludium ex g BuxWV 149

Dutch Anonymous (sec. XVI) - Daphne (aus Camphuysen manuscript)

Antonio Vivaldi - Concerto in D RV 93 für Mandoline und Orchester (Transkription C. Tarabbia)   

Allegro – Largo – Allegro

Johann Sebastian Bach - Aria "Schafe können sicher weiden" aus Kantate BWV 208

 - Konzert in a moll BWV 1065 (Transkription C. Tarabbia)

 - [senza indicazione] - Largo – Allegro

Johann Ludwig Krebs - Fantasia à gusto italiano

Felix Mendelssohn Bartholdy - Allegro in d moll (1844)


31 lipca 2021

ZMIANA WYKONAWCÓW

Katarzyna Olszewska + Anna Fabrello

Program

w trakcie ustaleń


4 sierpnia 2021

Stephan Lutermann (organy)

Program

Louis Vierne - Allegro aus der 2. Symphonie op. 20 e-Moll

Christoph Willibald Gluck - Melodia di Gluck (Transkription: Enrico Bossi)

Günter Berger - Orgeltanz 1988 “Er werf all Angst, Furcht, Sorg und Schmerz in Meerestiefen hin” oder “Nun danket all und bringet Ehr”

Antonin Dvorak - Allegretto aus der Symphonie Nr. 8 (Transkription: Stephan Lutermann)

Carl Maria von Weber – Oberonouvertüre (Transkription: William Thomas Best)

Johann Sebastian – Sicilienne (Transkription: Charles Marie Widor)

Denis Bédard- Suite pour orgue (1991)

I - Prélude

II - Lamento

III – Toccata


7 sierpnia 2021

Tomasz Soczek (organy)

Program

Dieterich Buxtehude - Praeludium in e BuxWV 142

Johann Sebastian Bach- Trio G-dur BWV 1027a

Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga D-dur BWV 532

Tomasz Soczek - Improwizacje:

- Praeludium w stylu północnoniemieckim,

- Fantazja chorałowa w stylu północnoniemieckim 

Petr Eben - Hommage à Dietrich Buxtehude (Toccatenfuge)


11 sierpnia 2021

Bogdan Narloch (organy) + Roman Gryń (trąbka)

Program

Marc Antoine Charpentier (1643-1704) - Preludium z Te Deum (trąbka+organy)

Johann Gottfried Walther (1684-1748) – Concerto del Signor Vivaldi (Allegro, Adagio, Allegro) (organy)

J.S. Bach-A. Vivaldi – Concerto D-dur BWV 972 (Allegro-Larghetto-Allegro) (trąbka+organy)

Max Reger (1873-1916) – Wariacje i fuga na temat God Save the King (organy)

Oskar Lindberg (1887-1955) – Gammal fabodpsalm (trąbka+organy)

Władimir Wawiłow (1925-1973) – Ave Maria (przypisywane G. Cacciniemu) (trąbka+organy)

Percy E. Fletcher (1879-1932) – Festival Toccata (organy)

Marek Czerniewicz (*1974) – For My Godfather na flugelhorn i organy

Denis Bédard (1950) – Variations sur Christus Vincit (trąbka+organy)


14 sierpnia 2021

Stanislav Šurin (organy)

Program

Juan Cabanilles - Corrente italiana

Jozef Podprocký - Malá suita (podľa zápiskov v levočskom „Pestrom zborníku“ zo 17. storočia)

František Xaver Brixi - Preludium C dur

Johann Sebastian Bach:

Fúga g mol, BWV 578

Liebster Jesu, wir sind hier, BWV 731

J. S. Bach / A. Vivaldi - Concerto a mol, BWV 593 Allegro – Adagio – Allegro 

Stanislav Šurin - Malé modálne prelúdium

Nostalgia pre Alenku

Fanfáry 

Petr Eben - Moto ostinato (z cyklu Nedeľná hudba)

Léon Boëllmann  - Suite Gothigue, op.25

I. Introduction – Choral 

II. Menuet gothique

III. Priere à Notre Dame

IV. Toccata 


18 sierpnia 2021

Thorsten Maus (organy)

Program

Eugène Gigout - Grand Chœr Dialogué 

Alexandre Guilmant  - Allegretto op. 19, 1 

Dietrich Buxtehude - Praeludium, Fuge und Ciacona C-Dur BuxWV 137

Jean Philippe Rameau  - Entrée de Polymnie (ex: Opéra „Les Boréades“) 

Sergei Rachmaninow  - Prélude                                                           

 (arr. Louis Vierne) op. 3, 2

Gaston Litaize – Scherzo aus “Douze Pièces pour Grand Orgue”            

Johann P. E. Hartmann - Allegro marcato aus “Sonate g-Moll” op. 58

Thorsten Maus - Improvisation


21 sierpnia 2021

ZMIANA WYKONAWCY

Carlos Paterson

Program

w trakcie ustaleń


25 sierpnia 2021

BONUS POFESTIWALOWY

Mateusz Lipiński (fortepian)

Koncert na pożegnanie wakacji

FALE MUZYKI


 

Koncerty w środę i sobotę o godz. 20:00


 Więcej informacji o Koncertach i Artystach TUTAJ


 

Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
285 0.13066792488098