28 czerwca 2020

FESTIWAL MUZYCZNY 2020

Słowo i Muzyka u Jezuitów

15. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka” u Jezuitów

 


PROGRAM

1 lipca 2020  INAUGURACJA

Roman Perucki (organy) + Artur Jaroń (fortepian) + Łukasz Długosz (flet)

J. S. Bach (1685-1750) – Toccata i fuga d-moll BWV 565 (organy)

H. Mulet (1878-1967) – Toccata: Tu es Petra z Esquisses byzantines (organy)

I. F. Dobrzyński (1807-1867) - Andante i Rondo alla Pollacca op. 42

I. J. Paderewski (1860-1941) - Sarabanda h moll op.14 nr.2

I. J. Paderewski (1860-1941) - Melodia na flet i fortepian

I. J. Paderewski (1860-1941) - Legenda As dur op.16 nr.2

L. Vierne (1870-1937) - Carillion de Westminster (organy)

T. Boehm (1794-1881) - Polonaisie de Carafa op.8


4 lipca 2020

Vincent Thevenas (organy) + Edyta Słomska (wiolonczela)

H. Scheidemann (1595-1663) - Verbum caro factus est (intabulacja motetu H. L. Hasslera)

F. Correa de Arauxo (1584-1654) - Tiento de tiple de septimo tono

J. C. Kerll (1627-1693) - Capriccio sopra il cucu

F. Tunder (1614-1667) - Christ lag in Todesbanden

J. S. Bach (1685-1750) – Suita na wiolonczelę solo C-dur nr 3 BWV 1009 (wiolonczela)

J. S. Bach (1685-1750) – Koncert d-moll BWV 596


8 lipca 2020

Michaela Káčerkova (organy)

J.S. Bach (1685-1750) - Toccata a fuga d moll BWV 565

O mensch, bewein dein Sünde gross BWV 622

F. Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) - Sonata c moll (Allegro maestoso e vivace, Fuga)

J. Caspar Ferdinand Fischer (1656-1746) - Chaconne in F

M. Reger (1873-1916) - Introdukce a passacaglia d moll

J.S. Bach (1685-1750) - Passacaglia c moll BWV 582


11 lipca 2020

Błażej Musiałczyk (organy) + Małgorzata Rocławska (sopran)

J. S. Bach – Piece d’orgue BWV 572

J. S. Bach – Nun komm der heiden Heiland BWV 659

J. S. Bach – Nun komm der heiden Heiland BWV 659

J.S. Bach – Aria z Pasji wg św. Mateusza – Aus liebe will mein Heiland sterben – (sopran + organy)

G. Faure – Pie Jesu ( sopran+organy)

M. Sawa – Magnificat na sopran i organy

J. Rheinberger – Cantilene z Sonaty Nr 11 d-moll op. 148

G. Fauré - Après un rêve op. 7, nr 1 ( sopran +organy )

M. Surzyński – Improwizacje nt. Święty Boże

L. Różycki – Po cierpieniach spokój wraca - aria z opery Beatrix Cenci (sopran+organy)

S. Rachmaninoff- Vocalise (sopran+organy)


15 lipca 2020

Martin Gregorius (organy) + Elżbieta Rosińska (akordeon)

John Ireland (1879–1962) – „Alla Marcia”

L. van Beethoven (1770-1827) - 5 Stücke für Flötenuhr, WoO 33 (nr 5 Allegretto, nr 4 Allegro non piu molto, nr 2 Scherzo)  (akordeon)

Sigfrid Karg-Elert (1877–1933) – z cyklu „Cathedral Windows“ op. 106: „Saluto angelico“  „Valse Mignonne” op. 142 nr 2

Cyril Scott (1879–1970) – „Berceuse” (transkrypcja organowa: Arthur Eaglefield Hull)

Béla Bartók (1881–1945) – „Suita rumuńskich tańców ludowych”  (transkrypcja organowa: André Isoir)

Leo Sowerby (1895–1968) – „Carillon“

A. Rocławska-Musiałczyk (*1987) – Meantime – światowa premiera (akordeon)

Martin Gregorius (*1991) – Improwizacja


18 lipca 2020

Patryk Podwojski (organy) + Andrzej Wojciechowski (klarnet)

K. Penderecki (1933-2020) – Prelude (klarnet)

Patryk Podwojski - Improwizowana partita chorałowa w barokowym stylu

A. Wojciechowski – Melandemic (klarnet)

Patryk Podwojski - Improwizowana suita francuska: Plein Jeu, Duo, Trio, Basse de Trompette, Recit de Nasard, Grand Jeux

B. Kovacs (*1937) – Hommage a Richard Strauss (klarnet)

Patryk Podwojski - Andante Cantabile - Improwizacja w romantycznym stylu

I. Strawiński (1882-1971) – 3 utwory (klarnet)

Patryk Podwojski - J.G. Rheinberger - Sonata VIII e-moll, op. 132: IV. Passacaglia


22 lipca 2020

Bogdan Narloch (organy) + Roman Gryń (trąbka)

J. Clarke (1674-1707) – Marsz księcia Danii

J. S. Bach (1685-1750) – Fantazja i fuga g-moll BWV 542 (organy)

– Opracowanie chorału Werde munter, mein Gemüte z Kantaty nr 147 Jesu bleibet eine Freude

J. Stanley (1713-1786) – Trompet Voluntary

H. A. Stamm (*1958) – Rondo alla Latina

C. Zwicky (*1946) – Miniaturen über Schweizer Volkslieder (prawykonanie)

W. Wawiłow (1925-1973) – Ave Maria (przypisywane G. Cacciniemu)

S. Eftestol (*1952) – The Yarmouth Belle

M. Czerniewicz (*1974) – For My Godfather na flugelhorn i organy

K. Kurpiński (1785-1857) – Cavatina


25 lipca 2020

Felicjan Rosca (organy)

M. Schneider (1748-1812 ) – Preludium i fuga C

V. Anghelescu (*1987) - Toute l'âme résumée, après un poème par Stéphane Mallarmé

S. Nichifor (*1954) - Vom Himmel Hoch

G. Enescu (1880 -1953) – Preludium i fuga w starym stylu

A. Knevel (*1950) - Toccata


29 lipca 2020

Martin Bernreuther (organy) + Michał Szczerba (waltornia)

G. Rossini (1792-1868) – Le Rendez-vous de chasse (arr. B. Depoorter) (waltornia)

C. P. E. Bach (1714-1788) - Sonata F-Dur, Wq 70/3 H 84

R. Schumann (1810-1856) - Szkice op. 58 (Nicht schnell und sehr markiert, Nicht schnell und sehr markiert, Lebhaft, Allegretto)

B. Krol (1920-2013) – Laudatio (waltornia)

J. Guillou (1930-2019) - aus Pièces furtives op. 58 (Con Grazia, Tempo die Marcia, Molto cantabile)

G. Barbouteu (1924-2006) – Pieces Poetiques (waltornia)

A. Guilmant (1837-1911) – IV Sonata d-moll op.61


1 sierpnia 2020

Andrzej Chorosiński (organy) + Michał Chorosiński (recytacje)

Program „Słowo i Muzyka w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II” 

Ch. M. Widor (1844-1937) - IV Symfonia f-moll, op. 13 (cz. I, III, IV)

Fragmenty Renesansowego Psałterza (Karol Wojtyła) i Tryptyku Rzymskiego (Jan Paweł II)

F. Chopin (1810-1849) - Nokturn f moll, op. 55 nr 1

Recytacje

F. Chopin (1810-1849) - Etiuda cis moll op. 35 nr 7

Recytacje

F. Chopin (1810-1849) - Nokturn Es dur op. 9 nr 2

Recytacje

M. Surzyński (1866-1924) - Elegia fis moll, op. 30

- Toccata fis moll, op. 36


5 sierpnia 2020

Witold Zalewski (organy) + Hanna Zalewska (organy)

W. Zalewski – J. S. Bach (1685-1750) - Toccata i fuga d-moll BWV 565

H. Zalewska, W. Zalewski - J. Rutter (*1945) - Variations on an easter theme

W. Zalewski - H. Mulet (1878-1967) - Toccata „Tu es Petra”

W. Zalewski - H. Mulet (1878-1967) - Toccata „Tu es Petra”

H. Zalewska - C. Franck (1822-1890) - Preludium, fuga i wariacje h-moll

A. Guilmant (1837-1911) - Finał z Sonaty d-moll nr op. 42


8 sierpnia 2020

Hanna Dys (organy + pozytyw) + Roman Perucki (pozytyw) + Jan Miłosz Zarzycki (dyrygent) + Orkiestra PFB

D. Przybylski - Koncert na dwa pozytywy i orkiestrę

S. Barber- Adagio na smyczki

W. Kilar - Orawa

F. Mendelssohn-Bartholdy – IV Sonata B-dur op.65

L. Vierne – Berceuse z cyklu Pieces en style libre op.31

L. Vierne - Carillion de Westminster z cyklu Pieces de fantasie op. 54


12 sierpnia 2020

Maciej Jachimowicz (organy) + Jacek Szponarski (tenor)

C. Franck (1822-1890) – Fantasia en la

J.A. Maklakiewicz (1899-1954) – Ave Maria

J.S. Bach/Ch. Gounod (1818-1893) – Ave Maria

G. Faure - Sicilienne from Pelléas et Mélisande (transk. Louis Robilliard)

P. Mascagni (1863-1945) – Ave Maria – Intermezzo z Cavalleria Rusticana

F. Schubert (1797-1828) – Ave Maria

Ch. Tournemire (1870-1939) – Improvisation on theme “Victimae Paschali Laudes”

A. Stradella (1639-1682) – Pieta Signore

F. Durante (1684-1755) – Vergin, tutto amor

S. Kwiatkowski (1930-2010) – Ave Maria

L. Vierne (1870-1937) - Berceuse from 24 Pièces en style libre, op. 31, part


19 sierpnia 2020

Julian Gembalski (organy)

J. S. Bach (1685-1750) - Fantazja „Komm, Heiliger Geist, Herre Gott”, BWV 651

J. Stanley (1713-1786) - Voluntary VIII (Andante Staccato-Allero-Adagio-Fugue)

L. Vierne (1870-1937) - Cathedrales z cyklu Pieces de Fantaisie op. 55

J. Gembalski (*1950) - Fantazja gregoriańska (improwizacja)

J. S. Bach (1685-1750) - Fantazja i fuga a-moll, BWV 561


22 sierpnia 2020

Jan van Mol (organy) + Mirosław Pachowicz (fagot)

J. S. Bach (1685-1750) - Toccata i fuga d-moll BWV 565

P. Petit (1922-2000) - Theme et Variations (fagot)

J. S. Bach (1685-1750) - Wachet auf ruft uns die Stimme BWV 645

- Nun freut euch, lieben Christen g’mein BWV 734

- In dir ist Freude BWV 615

G. Krzanowska (*1952) - Bez pożegnania (fagot)

J. L. Krebs (1713-1780) - Fantasia à gusto italiano

Sz. Wieczorek – utwór w trakcie kompozycji – światowa premiera (fagot)

J. G. Walther (1684-1748) – Concerto h-moll

 

Koncerty w środę i sobotę o godz. 20:00


 Więcej informacji o Koncertach i Artystach TUTAJ


 

Sakramenty

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY KAPLICA SIÓSTR Tupadły Rozewie
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
216 0.17598485946655