5 grudnia 2023

ODKRYJ ŚWIATŁO NADZIEI

Kroczysz w ciemności?

Odkryj światło nadziei

RORATY to według staropolskiej tradycji msza adwentowa sprawowana wcześnie rano, o świcie, zanim jeszcze wstanie słońce. Jest zapowiedzią oczekiwanego Zbawiciela, który jest Światłością świata i przyjdzie rozświetlić nasze ciemności.

RORATY celebruje się w ciemności, przy blasku świec i lampionów. Po ich zakończeniu nastaje jasny poranek, nowe życie i nadzieja.

RORATY są wyrzeczeniem adwentowym, mobilizują do wczesnego wstawania z łóżka, dyscyplinują ducha i ciało.

RORATY w naszym kościele parafialnym odprawiamy codziennie w dni powszednie.

poniedziałek wtorek godz. 645

środa czwartek godz. 1800

piątek sobota godz. 645

Po roratach porannych śniadanie: kakao dla dzieci i kawa dla dorosłych.

Śniadania adwentowe przygotowują:

4.12 pn - Rada Parafialna