17 listopada 2020

KORONA RORATY

Przygotowanie do Bożego Narodzenia

Oto Jezus nadchodzi!

Przygotujmy się na spotkanie!

RORATY - to według staropolskiej tradycji msza adwentowa sprawowana wcześnie rano, o świcie, zanim jeszcze wstanie słońce. Jest zapowiedzią oczekiwanego Zbawiciela, który jest Światłością świata i przyjdzie rozświetlić nasze ciemności.

RORATY celebruje się w ciemności, przy blasku świec i lampionów. Po ich zakończeniu nastaje jasny poranek, nowe życie i nadzieja.

RORATY są wyrzeczeniem adwentowym, mobilizują do wczesnego wstawania z łóżka, dyscyplinują ducha i ciało.

RORATY w naszym kościele parafialnym odprawiamy codziennie w dni powszednie.

poniedziałek wtorek godz. 650

środa czwartek godz. 1800

piątek sobota godz. 650

W tym roku z racji epidemicznych nie będzie śniadania dla dzieci.

Nie prześpij Adwentu!

Przyjdź na Roraty!