Adoracja

We wrześniu zapraszamy na Adorację co tydzień

piątek w godz. 1500-2000

Modlitwa w całości odbywa się w ciszy z wyjątkiem następujących punktów:

1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego

1800 Eucharystia

2000 Ignacjański Rachunek Sumienia

Przyjdź w dowolnym momencie!

Kościół św. Ignacego Loyoli, Jastrzębia Góra

Papież Franciszek:

Stajemy się tym, co wybierzemy, na dobre i na złe.
Jeśli postanawiamy kraść - staniemy się złodziejami,
jeśli postanawiamy myśleć o samych sobie - staniemy się egoistami,
jeśli postanawiamy nienawidzić - staniemy się zacietrzewionymi,
jeśli postanawiamy spędzać godziny przed telefonem komórkowym - stajemy się uzależnieni.
Ale jeśli wybieramy Boga - stajemy się bardziej miłowani każdego dnia,
a jeśli wybieramy miłość - stajemy się szczęśliwi.

Czym dla mnie jest adoracja?

Magda Anioł:

Najprościej rzecz ujmując, adoracja jest sposobem wyznawania, okazywania miłości.

Któż, kto kocha, nie uwielbia adorować ukochanej osoby. Któż nie uwielbia być adorowanym.

Nikt nie jest bardziej godny adoracji i uwielbienia, niż sam Bóg, który jest Miłością doskonałą.

Adorowanie Boga jest zachwytem nad Jego doskonałością, miłosierdziem, pięknem. Jest kochaniem, byciem blisko, dzieleniem się, oddawaniem, zawierzaniem, słuchaniem, ciszą. Ciszą, która mówi wiele, bo jest głosem samego Boga.

Bardzo często mam wyrzuty sumienia z powodu mojego zagonienia i "zapętlenia" codziennymi sprawami. W natłoku różnych obowiązków i czynności łatwo zapomnieć o rozmowie z Bogiem - najlepszym przyjacielem. A przecież jest o czym rozmawiać. Tylko Jemu mogę powiedzieć o wszystkim, bez obawy o to, że zostanę wyśmiana, niezrozumiana czy potępiona.

On wysłuchuje każdego, jak najbardziej troskliwy ojciec, pełen cierpliwości i miłości. A kiedy nie wiemy, jakich użyć słów, by wyrazić to, co czujemy, nie mówmy nic, uwielbiając Go w milczeniu.

"Jestem, Który Jestem" czeka!

Adoracja - PLAKAT