Pierwszy sakrament w życiu Waszego dziecka? Dobrze trafiliście.

Nie panikujcie tutaj znajdziecie wszystkie informacje:)

RODZICE

Chrzest dziecka zgłasza ojciec lub matka dziecka, którzy są naszymi parafinami. Jeśli rodzice są spoza naszej parafii, wymagane jest zezwolenie proboszcza parafii zamieszkania zgłaszającego chrzest.

CHRZESTNI

Chrzestnym może być osoba wierząca i praktykująca, która w sumieniu zobowiązuje się do pomyc rodzicom w katolickm wychowaniu dziecka. Jeśli chrzestni nie mieszkają w naszej parafii, winni przedłożyć zaświadczenie, ze swojej parafii w której faktycznie zamieszkują, iż mogą być chrzestnymi.

Rodzicem chrzestnym może być katolik, który:

1.  ma ukończone 16 lat
2.  ma przyjęty sakrament bierzmowania
3.  jest osobą wierzącą i praktykującą

UWAGA: Wymagany jest jeden chrzestny (nie musi być dwóch)

DOKUMENTY

Wydrukuj > Wypełnij > Przynieś do kancelarii

CHRZEST - POBIERZ FORMULARZ

Dokumenty dodatkowe:

Aktu urodzenia dziecka z USC
Zaświadczenia od chrzestnych
Pozwolenie od proboszcza (nie dotyczy mieszkańców Jastrzębiej Góry, Rozewia, Tupadeł)

TERMINY

Termin chrztu ustalany jest indywidulanie z każdą rodziną. Sugerujemy aby wybierać niedzielną mszę o godz. 1100. W Wielkim Poście chrztu nie udziela się. Chrzest zgłaszamy przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem.

KOSZT

Ofiara za udzielenie chrztu jest dobrowolna.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY Kaszubska Tupadły Rozewie