Róże Różańcowe

Róże Różańcowe powstały na naszym terenie już wtedy, gdy należeliśmy do parafii w Strzelnie. Ojcowie Różańcowi z Tupadeł posiadają Modlitewnik "Katolik w modlitwie z dodatkiem śpiewnika kościelnego" wydany nakładem Karola Marki w Mikołowie z  1903 roku, ze wzmianką, że już wtedy odmawiano różaniec. Różaniec był wielką podporą w trudnych czasach.
W latach 1971 - 1981, kiedy nabożeństwa odprawiano w kaplicy przy ul. Kaszubskiej, a proboszczem był o. Brunon Pawelczyk, SJ - powstały nowe jastrzębiogórskie Róże.
W trakcie budowy Kościoła przy ul. Piastowskiej w latach 1983 - 1985 nową Róże utworzył Komitet Budowy Kościoła. Ojciec Władysław Kaszycki - budowniczy naszego Kościoła szczególnie zachęcał do modlitwy różańcowej i otaczał różaniec wielką troską. W tym czasie znacznie wzrosła liczba Róż: Ojców - cztery, Matek - osiem.
W roku 2008 powstała Róża Błogosławionego Jana Pawła II. Tak różaniec łączy na modlitwie 195 członków. Zakupiono także sztandar, który towarzyszy w uroczystościach i ważnych momentach życia Parafii.
Obecnie Ojcowie i Matki Różańca spotykają się w Pierwszą Niedzielę Miesiąca na adoracji w Godzinie Miłosierdzia.
Żywy Różaniec aktywnie uczestniczy w życiu Parafii.

Terminy spotkań:
3 listopada 2013 - I i II Róża Matek z Tupadeł - omawiamy Pierwszą Pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski (1979)
1 grudnia 2013 - III i IV Róża Matek z Tupadeł - omawiamy Drugą Pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski (1983)
5 stycznia 2014 - I Róża Ojców z Tupadeł i II Róża Ojców z Jastrzębiej Góry - omawiamy Trzecią Pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski (1987)
2 lutego 2014 - I i II Róża Matek z Jastrzębiej Góry - omawiamy Czwartą Pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski (1991)
2 marca 2014 - III i IV Róża Matek z Jastrzębiej Góry - omawiamy Piątą Pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski (1997)
6 kwietnia 2014 - Róża Błogosławionego Jana Pawła II - omawiamy Szóstą Pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski (1999)

26 kwietnia 2014 - Czuwanie przed Kanonizacją błogosławionego Jana Pawła II - materiał wyjściowy Siódma Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (2002)

Słowo o muzyka u Jezuitów

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw