XI Letni Festiwal Muzyczny

Program

WSTĘP WOLNY!

Koncerty odbywają się w środy i soboty o godzinie 20.00

 

1 lipca INAUGURACJA

Wolfgang Zerer (Niemcy), organy
Janusz Szadowiak trąbka
Program: Messiaen, Buxtehude, Mendelssohn-Bartholdy

 

5 lipca

Rudolf Innig (Niemcy), organy
Adam Bruderek, skrzypce
Program: Rheinberger, Händel, Barber, Nowowiejski

 

8 lipca

Klemens Schnorr (Niemcy), organy
Hanna Staszewska, waltornia    
Program: Vierne, Guilmant, Mozart

 

12 lipca

Fabio Ciofini (Włochy), organy             
Błażej Goliński, wiolonczela
Program: Pachelbel, Bach, Storace

 

15 lipca

Błażej Musiałczyk, organy
Robert Kwiatkowski, skrzypce
Program: Bach, Guilmant, Lefébure-Wély

 

19 lipca

Radosław Marzec, organy
Renata Marzec, wiolonczela
Program: Cabanilles, Bach, Kerll, Braga

 

22 lipca

Jean – Christophe Geiser (Szwajcaria), organy
Dorota Pawlus, flet
Program: Boëlmann, Bach, Vierne

 

26 lipca

Paweł Wróbel, organy
Renata Drozd, sopran
Program: Schmidt, Bach, Czajkowski, Händel

 

29 lipca

Svetlana Berezhnaya (Rosja), organy/fortepian
Piotr Nikiforoff (Szwajcaria), skrzypce
Program: Bartók, Dvořák, Paganini, Czajkowski

 

2 sierpnia

Federica Iannella (Włochy), organy     
Silvio Celeghin (Włochy), organy
Program: Morandi, Rossini, Verdi

 

5 sierpnia

Colin Mark Andrews (Anglia), organy         
ks. Franciszek Kamecki
Program: Bach, Bonnet, ks. Kamecki

 

9 sierpnia 

Juan Paradell - Solé (Włochy),  organy
Krakowskie Trio Stroikowe:

  • Marek Mleczko, obój
  • Roman Widaszek, klarnet
  • Paweł Solecki, fagot

Program: Bach, Boëlmann, Dębski, Tomasi

 

12 sierpnia 

Andrzej Chorosiński, organy
Michał Chorosiński, recytacje
Program: Mendelssohn-Bartholdy, Schumann, Chopin, Mickiewicz

 

16 sierpnia 

Jakub Woszczalski, organy     DEBIUT JASTRZĘBIOGÓRSKI
Krzysztof Musiał, organy     DEBIUT JASTRZĘBIOGÓRSKI            
Program: Schubert, Tunder, Duruflé, Nowowiejski

 

19 sierpnia 

Władysław Szymański
Natalia Walewska, skrzypce
Program: Collins, Rubinstein, Szymanowski, Guilmant

 

23 sierpnia 

Roman Perucki , organy                             
Agata Kielar – Długosz, flet
Łukasz Długosz, flet
Program: Bach, Vivaldi, Bret, Bromboszcz

 

26 sierpnia 

Thierry Escaich (Francja), organy               
Mirosław Pachowicz, fagot
Program: J.S.Bach, C.Ph.E.Bach, Osborne

 

 

Słowo o muzyka u Jezuitów

 

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

 

Niedziele i Święta nakazane

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

8:00, 9:30, 11:00, 18:00

 

KAPLICA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9,

12.15

 

Dni powszednie

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

7.30, 18.00

 

KAPLICA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9

środy / soboty

WRZESIEŃ / CZERWIEC : 17.00