MUZYKA FILMOWA

Zapraszamy na dwa dodatkowe koncerty tego lata "Pożegnanie Wakacji" w wykonaniu młodych artystów, pasjonatów fortepianu i organów. Repertuar koncertów będą tworzyć motywy dobrze znane z filmów i przyjemne dla ucha.

KONCERT ORGANOWY

sobota 31 sierpnia 2019 godz. 2000, kościół św. Ignacego Loyoli, Jastrzębia Góra

Maciej Jachimowicz

Naukę gry na organach rozpoczął w 2010r. w klasie dra Macieja Zakrzewskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Od 2014 roku jest studentem (aktualnie roku dyplomowego) Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr hab. Hanny Dys i as. dr Macieja Zakrzewskiego.
W czasie kształcenia ukończył wiele kursów mistrzowskiej interpretacji muzyki organowej oraz improwizacji prowadzonych przez wybitnych organistów, m. in.: prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin, prof. Julian Gembalski, prof. Thierry Escaich, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, prof. Matthias Neumann, dr hab. Tomasz Orlow, dr hab. Marek Stefański oraz prof. Herald Vogel.
W 2017r. dokonał prawykonania Tryptyku Organowego polsko-białoruskiego kompozytora Igora Jankowskiego oraz z białoruskim chórem „Salutaris” prawykonywał w Polsce jego kantatę „Misterium Fidei”. W latach 2017 amatorski „Chór Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku” dostając się z tym zespołem do przesłuchań „Międzynarodowego Konkursu Muzyki Chóralnej w Rumi”
Przez 8 lat był organistą kościoła Garnizonowego w Lęborku, aktualnie pracuje w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej organizując m. in. Międzynarodowy Konkurs Muzyki Organowej im. P.Sweelincka i Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Gdańsku-Oliwie.
F. Nowowiejski – preludium „Adoremus”
J.S.Bach - Nun komm der Heiden Heiland BWV 659
F. Schubert – Ave Maria
J.S.Bach – Toccata d-moll BWV 565