Ekipa parafialna

o. Tomasz Klin SJ - proboszcz

Zakonnik o wielkim sercu. Nasz proboszcz nieustannie z uśmiechem na twarzy, z wyjątkiem wizyt w urzędach:) o każdej porze dnia i nocy zawsze otwarty na szczere rozmowy. Choć osobowość ma samotnika jest świetnym przewodnikiem dla tych, co do niego przywędrują.  Na co dzień koordynuje całą naszą wspólnotę w sposób szczególny angażując się w ewangelizację dzieci i młodzieży.

o. Ryszard Friedrich SJ - superior

Superior jest przełożonym Domu Zakonnego . Prowadzi Rekolekcje Ignacjańskie. Troszczy się o wspólnotę Jezuitów. Ma dar łaski posługiwania się w języku włoskim oraz angielskim co zdecydowanie poszerza otwarcie na odwiedzających nas turystów z zagranicy. Jest naszym fizycznie najwyższym kapłanem,  więc wyróżnia się z tłumu.

o. Krzysztof Haptaś SJ – duszpasterz

Nawiedza chorych w czasie gdy sami nie mogą przyjść do kościoła.  Jest  jednym z ulubionych spowiedników. Zajmuje się także przykościelną florą, ponieważ z zamiłowania jest botanikiem praktykiem- jeżeli nie wiesz co zrobić, by kwiatki dobrze rosły Krzysztof z chęcią Ci poradzi...

o. Leszek Pestka SJ – duszpasterz

Zajmuje się Rekolekcjami Ignacjańskimi w Domu Św. Ignacego oraz osobami rozmodlonymi w licznych Różach Różańcowych. Jest jednym z ulubionych spowiedników. Prowadzi także kartotekę Cmentarza parafialnego więc wszelkie sprawy z rezerwacją grobu to do o. Leszka.

o. Ryszard Myśliwiec SJ – senior

Jest najstarszym Jezuitą w Polsce, niedawno obchodził swoje 95-te urodziny. Wieloletni duszpasterz spędza swoją zasłużoną emeryturę w Jastrzębiej Górze, korzystając z bogactwa jakim jest dostęp do nieograniczonego jodu oraz malowniczej natury.

s. Margerita - katechetka

Siostra Margerita ze zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu potocznie mówiąc "Nazaretanka". Siostra prowadzi rozśpiewaną scholę dziecięcą. Zawsze czuwa nad swoimi podopiecznymi szczególnie w chwilach gdy występują indywidualnie będąc narażone na większy stres- dla dzieci z siostrą Margeritą żadna nerwówka nie straszna.

Basia Heland - zakrystianka

Opiekuję się kościołem. Perfekcyjna florystka, dekoratorka, która nie uroni nawet najmniejszego szczegółu w drodze do doskonałości wyglądu pentaptyku. Przyjmuje intencje oraz służy wszelką informacją dla was jeżeli zajdziecie do zakrystii.

Tomasz Rozpędowski - organista

Pasjonat muzyki jak każdy w zawodzie muzyka, za to nasz Pan Tomasz jest z nami blisko 30 lat i już niebawem będzie obchodził ów okrągły jubileusz posługi w naszej parafii. Podsumowując nie straszne są to mu zarówno te wczesno poranne, czy te wieczorne dyżury.

RADA PARAFIALNA

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 28 czerwca 2019 roku, spośród parafian mieszkających w Jastrzębiej Górze, Tupadłach i Rozewiu została powołana Rada Parafialna, na okres trzech lat, w składzie:

Prezes: Bożena Zaglaniczny-Kohnke
Vice Prezes: Sebastian Wujke
Sekretarz: Elżbieta Konieczna
Ekonom: Marek Pestilenz
Członkowie:
Krzysztof Guzik
Ryszard Konieczny
Marek Niestrój
Lucyna Pestilenz-Kucharska
Rafał Pieper
Monika Siluta
Żaneta Stawicka
Rafał Stawicki
Kamila Wittbrodt
Katarzyna Wróblewska
Stanisław Wróblewski

Życzymy dobrej pracy na rzecz naszej parafii!

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY Kaszubska Tupadły Rozewie