24 września 2017 roku

• Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Anitę i Siostrę Ludwikę – pallotynki, pracujące na misjach w Kamerunie.
  • Dziś także odbywa się ogólnopolska inicjatywa: „POLSKA ODNAWIA MAŁŻEŃSKIE ŚLUBY”. Podczas wszystkich Mszy św. w naszej Parafii jest możliwość odnowienia małżeńskich ślubów.
  • SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW dziś, o godz. 15.00. Zapraszamy z Rodzicami.
  • Dziś również, o godz. 19.00 zapraszamy na SPOTKANIE WSZYSTKICH PREZESÓW RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH w Sali parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe – przez cały miesiąc październik o godz. 17.30. A o godz. 15.00 z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Różaniec o godz. 15.00. Różaniec poprowadzi I i II Róża Matek z Tupadeł.

TERMINY SPOTKAŃ FORMACYJNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

• Schola dziecięca: piątki - godz. 16.00
  • Lektorzy: piątki - po wieczornej Mszy św.
  • Ministranci: piątki - po wieczornej Mszy św.
  • Kandydaci na ministrantów: ostatnia niedziela miesiąca - godz. 15.00.
  • Przygotowanie do Bierzmowania: grupa poniedziałkowa – 17.00 / grupa czwartkowa – 19.00 / grupa niedzielna – 17.00

• Spotkania dla Rodziców dzieci klasy III – trzecia niedziela miesiąca o godz. 19.00.

• Nasza Parafia została zaproszona do ogólnopolskiej akcji RÓŻANIEC DO GRANIC. W litur-giczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, złączeni w modlitwie różańcowej, otoczymy naszą Ojczyznę z wdzięcznością za łaski, jakie przez wstawiennictwo Maryi otrzymaliśmy, modląc się o pokój na świecie oraz błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin. PROGRAM SPOTKANIA: 11.00 – Msza św. w Kościele, 12.00 – Konferencja, 13.00 – posiłek dla przybyłych gości w Sali Inigo – Parafia przygotowuje kawę/herbatę, 14.00 – Modlitwa różańcowa w wyznaczonych miejscach, w kościele i w kaplicy.
  • Aktualna PRASA KATOLICKA jest wyłożona na stolikach za ławkami.
  • OFIARY NA POTRZEBY UBOGICH można składać pod figurą św. Antoniego. Za wszelką pomoc dziękujemy.
  • PRZYPOMINAMY O TRADYCJI WODY ŚW. IGNACEGO. Jest to woda - jak woda z Lourdes - która pomaga wypraszać łaski zdrowia przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli - założyciela zakonu Jezuitów i Patrona naszej Parafii. Wodę można otrzymać w specjalnie przygotowanych butelkach w zakrystii.
  • W sobotę 30 września - ostatni dzień września będzie odprawiona MSZA ŚW. ZBIOROWA PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. IGNACEGO. Intencje można zakładać przy figurze Świętego, w zakrystii lub pocztą - tradycyjną i elektroniczną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W TYM TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁA: ● 25 września - poniedziałek - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera ● 27 września - środa - wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera ● 28 września - czwartek - wspomnienie św. Wacława, męczennika ● 29 września - piątek - święto Świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Inicjatywy lokalne:

Trwa do 2 października GŁOSOWANIE NA BUDŻET OBYWATELSKI. Można głosować elektronicznie lub tradycyjnie – najbliższa urna znajduje się w Polo-markecie. Można wybrać do 5 projektów. Głosować mogą już 16-latkowie. Zachęcamy do wsparcia projektów wiejskich dotyczących naszej Parafii:

•  Numer-6. Modernizacja kapliczki w Tupadłach.
  •  Numer-7. Jupitery oświetlające boisko w Tupadłach.
  •  Numer-8. Świetlica w Jastrzębiej Górze. W ramach zadania przewiduje się zaadaptowane pomieszczeń duszpasterskich przy Kościele, celem stworzenia miejsca spotkań pozwalającego prowadzić działalność społeczno-kulturalną dla mieszkańców Jastrzębiej Góry, Tupadeł i Rozewia.
  •  Numer-10. Budowa ciągu pieszego na ul. Garnizonowej w Rozewiu.

Oraz warto jako piąty wesprzeć projekt miejski:

•  Numer-13. Płyta ogólnodostępnego boiska do gry w piłkę nożną z bramkami - teren wzniesiony, za ul. Unruga we Władysławowie.

A najważniejsze - to wziąć udział w głosowaniu!

W dniach 16-20 października 2017 roku Fundacja „Z uśmiechem przez życie” organizuje Dzień otwarty "Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa".
W tych dniach zostaną przeprowadzone badania kontrolne stanu uzębienia osób zgłaszających się do gabinetu oraz badania przesiewowe w kierunku występowania zmian patolo-gicznych na błonie śluzowej jamy ustnej. Szczegóły na plakatach.

INTENCJE MSZALNE 24-30 WRZEŚNIA 2017
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY – PIASTOWSKA 14

NIEDZIELA – 24 września
    1) Za + Adelinę Bemke