15 lipca 2018

• CHÓR DZIECIĘCY Mały Chór Wielkich Serc to zespół 50 dzieci, które przyjechały z Łodzi. Chór nagrał już 9 płyt i znany jest z programów telewizyjnych i radiowych dla dzieci. W tych dniach koncertują na Pomorzu, a w naszym kościele wystąpią w przyszłą niedzielę 22 lipca dwukrotnie o godz. 1200 i 1900
  • MIVA POLSKA Akcja 1 grosz za 1 kilometr - jako wdzięczność Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry możemy ofiarować 1 grosz za każdy kilometr bezpiecznej jazdy: dzięki tym ofiarom MIVA Polska kupuje samochody, motory, łodzie i inne środki transportu potrzebne polskim misjonarzom pracującym w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę 22 lipca
  • ŚW. KRZYSZTOF Zbliża się święto patrona kierowców, św. Krzysztofa - błogosławieństwo kierowców i pojazdów w środę 25 lipca po mszy wieczornej o godz. 1800
  • SPOWIEDŹ Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. Spowiadamy codziennie 20 min przed każdą mszą.
  • POGADAJ Z KSIĘDZEM Może masz jakieś sprawy, które Cię trapią i nie masz za bardzo z kim o tym porozmawiać - dlaczego nie porozmawiać z księdzem? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wieczorami spacerujemy pod kościołem, można nas zaczepić i poprosić o rozmowę. Jesteśmy dostępni pn-pt od godz. 1900.
  • WIECZÓR CHWAŁY W czasie wakacji zapraszamy na Wieczory Chwały: to czas modlitwy, śpiewu, adoracji i refleksji nad życiem - we wtorki godz. 2000
  • FESTIWAL MUZYCZNY Trwa XIII Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka u Jezuitów”. W tym tygodniu wystąpią artyści z Polski i Francji. Szczegóły na plakatach i ulotkach, które można zabrać ze sobą.
  • WYSTAWA MALARSTWA Stowarzyszenie Pasjonatów Malarstwa zaprasza na wystawę malarstwa młodych artystów z naszego regionu. Wystawa otwarta jest w każdą niedzielę w czasie wakacji w sali Inigo (dolny kościół).
  • WYSTAWA KU NIEPODLEGŁEJ Gościmy wystawę edukacyjno-patriotyczną pt. „W drodze do niepodległości” w ramach świętowania 100-lecia odzyskania polskiej państwowości. Twórcami projektu są: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Archiwum Akt Nowych, Grupa PERN oraz Bank Pocztowy S.A. Wystawa wędruje po całej Polsce i zagranicą, u nas będzie jeszcze przez tydzień. Zapraszamy codziennie (dolny kościół).
  • WODA ŚW. IGNACEGO dla kobiet w ciąży, małżeństw oczekujących potomstwa oraz dla osób chorych - dostępna w zakrystii.
  • DOBREGO WYPOCZYNKU Wszystkim gościom i wczasowiczom życzymy dobrego wypoczynku w Jastrzębiej Górze, regeneracji sił fizycznych i duchowych.
Słowo o muzyka u Jezuitów

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw