4 lutego 2018 rok

• Wielkimi krokami zbliża się WIELKI POST. W tym roku ŚRODA POPIELCOWA wypada 14 lutego. Już dziś po Mszach św. ministranci rozprowadzają ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ - to propozycja na indywidualne 40-dniowe rekolekcje w trakcie trwania Wielkiego Postu – każdego dnia jesteśmy zaproszeni do nowego ćwiczenia duchowego. Zachęcamy do złożenia ofiary.
  • Dziś – PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Różaniec z katechezą Papieża Franciszka o nadziei o godz. 15.00. Różaniec prowadzi Pierwsza Róża Ojców z Jastrzębiej Góry. Po nabożeństwie spotkanie tej Róży w Sali parafialnej.
  • Za tydzień – 11 LUTEGO – XXVI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Podczas sumy parafialnej o godz. 11.00 będziemy modlić się za chorych i osoby w podeszłym wieku naszej Parafii. Po Mszy św. będzie można przystąpić do Sakramentu Chorych. Pomóżmy wszystkim zainteresowanym dotarcie na Mszę św.
  • Za tydzień – również druga Niedziela Miesiąca. Przypominamy o TACY REMONTOWEJ - co miesiąc zbieramy potrzebne fundusze na konieczne prace wykończeniowe - to okazja dla Parafian i Gości na włączenie się w celowe wsparcie inicjatyw prowadzonych przez Parafię. Ofiary można również składać na konto Parafii.
  • Aktualna PRASA KATOLICKA jest wyłożona na stolikach za ławkami. Zachęcamy do lektury.
  • OFIARY NA POTRZEBY UBOGICH można składać pod figurą św. Antoniego. Za wszelką pomoc dziękujemy.
  • W celu promowania orędownictwa naszych Świętych Patronów – św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli zapraszamy do włączenia się w okolicznościowe nabożeństwa i modlitwy:
  • 16 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA będziemy przyzywać orędownictwa św. Andrzeja Boboli.
  • Natomiast W OSTATNI DZIEŃ KAŻDEGO MIESIĄCA – w lutym przypada to w środę 28 lutego - o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli. Intencje można składać przy obrazie Świętego, w zakrystii lub pocztą – tradycyjną i elektroniczną. W zakrystii Kościoła można otrzymać również WODĘ ŚW. IGNACEGO. Na parafialnym kanele YouTube można odsłuchać okolicznościowe kazania.
  • W TYM TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁA: * 5 lutego, poniedziałek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy * 6 lutego, wtorek, wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Jezuity i męczenników z Japonii * 8 lutego, czwartek, wspomnienie św. Józefiny Bakhita, niewolnicy pochodzącej z Sudanu, zakonnicy.

INTENCJE MSZALNE 4-10 LUTEGO 2018

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY ŚW. IGNACEGO LOYOLI, UL. PIASTOWSKA 14

NIEDZIELA – 4 lutego

8.00 1) O zdrowie dla Henryka