Lubelszczyzna i Lwów

Puławy – Kazimierz Dolny – Żółkiew – Lwów – Zamość – Lublin – Warszawa

pastedGraphic.png

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00, z terenu przy kościele we Władysławowie. Przejazd do Puław, gdzie znajduje się była rezydencja rodu Czartoryskich, wspaniały klasycystyczny pałac. Następnie przejazd do Kazimierza Dolnego, gdzie zobaczyć można m.in. Starówkę, kościół Farny, baszty, Kamienicę Celejowską, spichlerz Mikołaja Przybyły, Zamek Kazimierza Wielkiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zamościa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Żółkwi – miasta związanego z historią rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Przejazd do Lwowa. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lwowa.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Lwowska Starówka m.in.: rynek, katedra Łacińska, kaplica Boimów, kościół Dominikanów, dzielnica ormiańska z katedrą, cerkiew wołoska. Spacer dawnymi Wałami Hetmańskimi pod Pomnik Adama Mickiewicza. Popołudniu wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Zamościa. Miasto nazywane „Padwą Północy” jest arcydziełem renesansowej architektury. Spacer z przewodnikiem po starówce, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zamościa.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Lublina. Zwiedzanie Starego Miasta z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, licznymi kościołami, kamieniczkami i bramami. Wizyta na zamku królewskim z cenną kaplicą św. Trójcy z XIV w. z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi. Następnie wizyta w nazistowskim obozie koncentracyjnym na Majdanku, w którym podczas II wojny światowej życie straciło dziesiątki tysięcy osób. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Warszawy.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wizyta na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie pośród pochowanych spoczywa wiele znanych i zasłużonych osób. Następnie wizyta w Łazienkach Królewskich, urokliwym zabytkowym Ogrodzie Muzeum. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Termin: 4-9.05.2019

Liczba uczestników

40 osób

30 osób

CENA OBEJMUJE:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad; Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:

ok. 160 zł;

• Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.

UWAGI:

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie; Każdy Uczestnik powinien posiadać paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

• Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki – do 28. 02.2019 ri. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

OSOBY ZAINTERESOWANE WYJAZDEM  PROSZĘ O KONTAKT TEL.

GRAŻYNA  504 158 779

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

7.00  9.00  11.00  18.00

KAPLICA św. Andrzeja Boboli - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9

TUPADŁY Kaplica Cmentarna pw. Zmartwychwstania Pańskiego

ul. Pucka 60

DNI POWSZEDNIE

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

7.00  18.00

KAPLICA św. Andrzeja Boboli - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9

środy i soboty
CZERWIEC-SIERPIEŃ: 19.00
WRZESIEŃ-MAJ: 17.00

SPOWIEDŹ

W niedziele 30 minut przed każdą mszą.
W dni powszednie 30 minut przed mszą wieczorną.